چرا رابطه ناسالم را ادامه میدهیم؟_دلیل اصرار به ادامه رابطه ناسالم
چرا رابطه ناسالم را ادامه میدهیم؟_دلیل اصرار به ادامه رابطه ناسالم ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
به نتیجه نرسیدن بسیاری از روابط زنان و مردان_دوستی و روابط عاطفی و جنسی روانشناسی ازدواج

به نتیجه نرسیدن بسیاری از روابط زنان و مردان_دوستی و روابط عاطفی و جنسی

روابط به ظاهر عاشقانه اما پوچ

بسیاری از ما در روابط خود یا اطرافیانمان مشاهده کرده ایم که مرد و زنی که منظور پسر مجرد یا مرد متاهل یا مردی که از همسر خود جدا شده و ... می باشد و زن نیز می تواند یک خانم مطلقه یا دختر مجرد باشد!

پیشنهاد : مشاوره ازدواج
در این مقاله می خواهیم درباره روابطی صحبت کنیم که در آن مردی که یک رابطه را آغاز می کند و بیشتر هدفش رسیدن به خواسته ها و نیازهای جنسی خودش است و بخاطر اینکه به این خواسته خود برسد زن را وابسته ی خود می کند و درنهایت او را رها می کند به بهانه های فرهنگی، سنتی و شرایط زندگی که دارد و اینگونه رابطه را به پایان می رساند چگونه باید در رابطه ی با این مردان، زنان باید رفتار کنند و چه کاری باید انجام دهند! چون چیزی که مشخص است این است که اکثر زنان در رابطه ای که چشم انداز خوبی ندارد نمی ماند و ترجیح می دهند که در رابطه ای باشند که به ازدواج ختم شود و از اینکه بدانند مرد آنها که به عنوان یک دوست در زندگی آنهاست، قصد ازدواج ندارد و فقط هدفش دوستی همراه با روابط عاطفی و جنسی است، بسیار خشمگین یا ناامید می شوند و در آن رابطه نمی مانند.
درنتیجه سوالی که مطرح است این است که آیا باید وارد این روابط شد که مردان می خواهند نیازهای خود را برآورده کنند و تنها برای زن وعده و وعیدهای پوچ و توخالی تعریف کنند؟!

رابطه ی سودجویانه ی مردان چگونه است

نکته ی مهم این است که بسیاری زنان درواقع خودشان نمی خواهند از خودشان محافظت و حمایت کنند اما از مرد خود این انتظار را دارند! اینگونه مردان بسیار سودجویانه وارد رابطه با این گونه زن ها می شوند. چون زنانی که در این مطلب، مورد صحبت ما هستند زنان ساده و بی دردسری هستند که به راحتی مورد سودجویی این مردان قرار می کیرند. چون این مردها که هدفشان تنها رسیدن به رابطه جنسی است، قطعا سمت زنان حرفه ای نمی روند چون هم موفق نمی شوند به خواسته خود برسند و هم برایشان هزینه دارد! مشکل بیماری و معضلات اجتماعی ممکن است بهمراه داشته باشد. درنتیجه برای مردها بعنوان انسان هوشمند، با هوشی که دارند، آمده اند خود را درگیر رابطه ای کرده اند که تعهدی در آن ندارند و از همه لحاظ  برایشان بهتر است و بعد از همه ی امتیازهای آن رابطه استفاده می کنند و در عین حال، حق جر زدن و فرارشان هم که محفوظ می ماند.

چرا زنان در برخی رابطه های سمی وارد می شوند

زنان حساس نباید درگیر روابط بی هدف مردان شوند

با این تفاسیر باید ببینیم چرا زنان خود را درگیر اینگونه روابط می کنند؟! برخی زنان آگاه هستند که این روابط به جایی نمی رسد و کاملا متوجه این هستند که هدف این مرد از رابطه چیست و آنقدر پیچیدگی روحی و عاطفی در خود می بینند که از این رابطه با این ویژگی هایی که دارد لذت می برند و در آن حسابی باز نمی کنند خب اینها در این روابط وارد می شوند.
اما اگر زنانی باشند که دل ببندند و پوست عاطفی آنها نزدیک شود و جوانه های عاشقی در آنها شکوفا بشود و بخواهند درگیر فانتزی ها و رویاپردازی بشوند و تصور کنند که می توانند آخر داستان را جور دیگری تمام کنند با اینکه می دانند که نمی شود و اصلا طرف آنها قصد ازدواج یا قصد ماندن ندارد، و پس از تمام شدن رابطه دچار افسردگی و غم و اندوه شوند، نباید وارد اینگونه روابط نشوند.

مطلب پیشنهادی : چگونه درباره روابط جنسی خود صحبت کنیم و خجالتی نباشیم

زنان با بهانه سادگی نباید وارد روابط سمی شوند

اینکه زنان با ادعای اینکه ما زنان، ساده و زودباور هستیم و زود دل می بندیم و نمی فهمیم که این مردان چه هدفی دارند تنها بهانه هایی است که خودشان را توجیه می کنند. باید به این زنان گفت چیزی که مسلم است نباید ساده باشید! باید یاد بگیرید چشمان خودتان را باز کنید و حقایق را ببینید و یاد بگیرید واز تجارب خودمان و دیگران بیاموزیم. این توجیه زنان ساده و البته سست و ضعیف است که همیشه احساس باخت می کنند.  احساس فریب خوردگی و خیانت دیدگی در این زنان کاملا مشهود است. ببینید در هر فریبی یک فریب خورده هست یک فریب کار، فریب کار که کارش فریب دادن است و کاملا مشخص است . درنتیجه ما می گوییم که زن چرا باید با نادانی و جهلش فریب بخورد؟

چرا زنان فریب می خورند

چگونه زنان فریب خورده، مردان فریبکار را تنبیه کنند

ما از این دسته بازی ها دیده ایم. که زنان ادعا می کنند مرد من، من را گول می زند. با حرفها و رفتارهایش و بعد تعیین تکلیف می کند و زن را محدود و پنهان می کند. و با رفتارهایش کاملا مشخص می کند که نه آینده ای با این زن دارد، نه او را جایی نشان می دهد و همیشه در خفا و پنهانی با او است، کاری برای زن انجام نمی دهد یا دائم او را محدود می کند به اینکه زن تماس نگیرد، خواسته ای نداشته باشد، اعتراضی نکند و حتی از روی دلتنگی هم توقع کنار هم بودن نداشته باشد تا وقتی که آن مرد بخواهد! حتی زنانی که طولانی مدت نیز رفاقت کرده است. توصیه ای که ما به این خانم ها می کنیم این است که بیایید کاری کنید جامعه این گونه مردان را افشا کند. شاید مشکل اصلی زنان ما این است که پنهان می کنند وآنها را افشا کند. درواقع می توان برای این افراد وسیله ای بشود که این فریبکار دیگر نتواند کس دیگری را فریب دهد. معمولا این مردان هر تهدیدی می کنند هر کاری میکنند تا لو نروند اما کاری که می توان کرد این است که اینگونه نگذاریم برای سواستفاده طرف کسان دیگر بروند.

توصیه هایی در ارتباط  با روابط بی هدف و موقت

اول اینکه ما از زنانی که روحیه ای حساس و لطیف دارند و طاقت جدایی، خیانت، نادیده گرفته شدن، ترک شدن و طرد شدن را ندارند و به دنبال روابط عمیق احساسی و باهدف هستند می خواهیم بهیچ عنوان وارد این روابط نشوند.

دوم اینکه اگر طرف به آنها دروغ گفت، ریا و نیرنگ کرد و شما را بازی داد، به اصطلاح اگر استفراغ اخلاقی او را به خودش برگردانید، افشا گری کنید و کاری کنید که دیگر نتواند به فریبکاری خود ادامه بدهند.

چرا و چگونه مردان سعی می کنند وارد دنیای زنان شوند بدون اینکه آنها را برای ازدواج بخواهند؟

مثالی که می توان برای اینگونه مردان زد، این است کبوتر نر، وقتی می خواهد کبوتر ماده را به سمت خود بکشاند، با بال های باز خود را به رخ می کشد و آن قدرت خود را به نمایش می گذارد و کبوتر ماده را به سمت لانه ی خود می کشاند. مردانی که بدون قید و شرط و فقط برای ایجاد تجربه، یا خوش گذرانی، یا وقت گذرانی یا از روی ولع رابطه جنسی می خواهند وارد زندگی زنان ساده شوند از قدرت های مردانه خود استفاده می کنند با حرفها، صدا و کارهایی که در توانشون هست. درنتیجه نباید به این مواردتوجه کرد چون این مردها دارند مثل همان کبوتر جفت جویی میکنند . حالا زن در این شرایط که مرد یک میدان جاذبه ایجاد کرده، باید ببیند خودش به دنبال چیست آیا دنبال یک مردی است که بهترین عطر را بزند و با صدای دلنشین مردانه اش برای او آواز بخواند؟ اگر دنبال این هست، با عقل و هوش خودش انتخاب می کند پس دیگر خود را محکوم و قربانی نمی داند. یا اینکه زن اگر دنبال یک جفت واقعی برای تا ابد زندگی کردن است، همانجا که مرد دارد دان می پاشد و حرفهای زیبا می زند، می گوید حرفهای تو بسیار دلچسب است اما قصد من این است یک جفتی برای زندگی آینده ام انتخاب کنم. درنتیجه من تا 6 ماه می خواهم تو را بشناسم  و تو نمی توانی در این مدت از من تقاضای روابط عاشقانه و روابط جنسی داشته باشی.
زنان به صورت طبیعی از لحاظ مغزی، قوی تر از مردان هستند و عناصر مختلفی را همزمان می بینند درنتیجه می توانند به راحتی قصد یک مرد را بخوانند اما در عین حال، همانجایی اشتباه می کنند که چیزهایی که می بینند را نادیده می گیرند و خودشان را معصوم و قربانی و فریب خورده دانسته و درنهایت این نشان دهنده ضعف های آنهاست. ولی واقعیت این است که زنان آنقدر قدرت و دانایی دارند که اگر بخواهند می توانند هفت خط یک فرد هفت خط را بخوانند! مگر اینکه بخواهند آن فرد را سر به راه کنند تا رابطه به ثمر برسد و نتیجه داشته باشد که این هم کار معقولی نیست که بخواهید وقت بگذارید مردی را تغییر دهید تا به انسانیت برسد.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید