اختلال دوقطبی چیست؟_چگونه می توان اختلال دوقطبی را تشخیص داد؟
اختلال دوقطبی چیست؟_چگونه می توان اختلال دوقطبی را تشخیص داد؟ ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
پادکست مشاوره_مشاوره ارزان با پادکست های صوتی روانشناسی خدمات روانشناسی

پادکست مشاوره_مشاوره ارزان با پادکست های صوتی روانشناسی

پادکست صوتی مشاوره

برای آن دسته از عزیزانی که در داخل یا خارج از کشور، قادر به شرکت در جلسات حضوری یا غیر حضوری مشاوره نمیباشند، پکیج های کامل مشاوره در نظر گرفته ایم. این پادکست های صوتی مشاوره، در زمینه های مختلف ارائه می شوند که می توانید از طریق تماس و هماهنگی با کلینیک، از آنها بهره مند شوید. متاسفانه برای بسیاری افراد، اهمیت مشاوره های فردی، ازدواج، سالمندان، اعتیاد، مشکلات جنسی، سالمندان و ... هنوز اثبات نشده و فکر می کنند که خودشان به تنهایی قادر به برطرف کردن مشکلاتشان هستند. درحالیکه همه ی ما نیاز داریم به مشاور متخصص که بتواند ما را در همه مراحل زندگی راهنمایی کند. ما در کلینیک دکتر فهیمه رضائی، علاوه بر ارائه خدمات مشاوره حضوری، جلسات تلفنی و آنلاین نیز برگزار می کنیم و بنا بر نیاز افرادی که قادر به تقبل هزینه های جلسات نیستند و بدنبال مشاوره ارزان هستند پادکست هایی را ارائه کرده ایم که بتوانند با گوش دادن آنها در زمینه های اختلالات شخصیتی و خلقی خود قدمی بردارند و چنانچه درگیر مسائل فردی هستند، با به دست آوردن آگاهی های لازم، آنها را برطرف کنند. این پادکست ها تا حدی جامع و کامل هستند و به نحوی راهکارهای درست و واقعی را بیان کرده اند که با شرکت در چندین جلسه مشاوره برابری می کند. متاسفانه بسیاری از ما خودمان یا اطرافیانمان درگیر اختلالاتی هستیم که اصلا از آنها خبر نداریم و بعد از مشاوره هایی که انجام می دهیم متوجه می شویم بیشتر مشکلاتی که در مدت زیادی آنها را تحمل می کردیم و سعی می کردیم با آنها بجنگیم، مسائلی بودند که خودمان باعث انها بوده ایم و خودمان آنها را بولد و قدرتمند کرده ایم درحالیکه می توانستیم با درک آنها و به دست آوردن آگاهی و مهارت برآنها به راحتی فائق شویم بدون اینکه زندگی مان را در خطر بیندازیم یا با سختی و ملالت زندگی کنیم!

همچنین می توانید از طریق صفحه زیر پادکست های رایگان ما را گوش دهید. پادکست های رایگان روانشناسی

پادکست های صوتی در زمینه عزت نفس و راهکارهای بهبود حرمت نفس

افرادی که به اهمیت وجود  خود اعتنایی ندارند، همواره برای دیگران و برای رضایت دیگران می جنگند و نمیدانند که اولویت زندگی هر فردی خودش است، افرادی که نمی دانند تا به خود اهمیت ندهند و خودشان را دوست نداشته باشند، نمی توانند دیگران را دوست داشته باشند و دوست داشته شوند و دائم در حال نزاع با خود هستند ودائم درحال محکوم کردن خود هستند، دائم درحال سرکوب کردن خود و دیگرانند یا می خواهند دیگران را به نوعی تغییر دهند، افرادی هستند که عزت نفس پایینی دارند.
برای این افراد پادکست هایی 3 ساعته تهیه کرده ایم که با درک آنها بتوانند روی شخصیت و نگاه خود به زندگی ، تغییرات اساسی ایجاد کنند. پادکست مشاوره در زمینه عزت به نفس، ما را با مفهوم درست عزت نفس آشنا میسازد و به ما کمک می کند تا عزت نفس خود را ارزیابی کنیم و در جهت بهبود آن بهترین و دقیق ترین راهکارها را پیش بگیریم. اگر ما باور کنیم بسیاری از شکست هایمان در زندگی بخاطر عدم داشتن عزت نفس است، قطعا در جهت اصلاح رفتار خود برخواهیم آمد. بسیاری از مراجعان ما از عدم موفقیت در شغل، روابط فردی، دوستی ، زندگی مشترک و خانواده شکایت دارند و در کمال ناامیدی می خواهند علت را بدانند بدون اینکه لحظه ای به خودشان و رفتارهایشان فکر کرده باشند. اینها دائم از دیگران، پدر مادر همکار رئیس خواهر برادر همسر فرزند و غیره شاکی هستند و حق خود را پایمال شده می دانند. پرواضح است که ما نمی توانیم این همه افراد در زندگیمان که روی ما تاثیر می گذارند را تغییر دهیم. پس تنها فردی که در زندگی ما موثر است خود ماهستیم. اگر خود را قبول داشته باشیم، به خود اطمینان داشته باشیم، نه از تنهایی می ترسیم نه از طرد شدن و قبول می کنیم که افرادی که ما را نمی خواهند با هر نسبتی که به ما دارند، آنقدری اهمیت ندارند که بخواهند زندگی وافکار ما را مغشوش کنند و ما می توانیم با تغییر رفتار خود با بهترین نحو با همکار بد، با فرزند بدقلق، با والدین کنترلگر، با همسر ویرانگر ذهن و هر فرد دیگری ارتباط درست و منطقی داشته باشیم بدون اینکه آنها و خودمان را آزار دهیم. پس پی می بریم با ارتقا عزت نفس عمده ترین مشکلات در زندگیمان برطرف خواهد شد.

مشاوره ارزان | پادکست های صوتی مشاوره

پادکست های مشاوره صوتی مربوط به افراد سمی و وایرانگران ذهن

بین مراجعان خود بسیار می بینم که از اطرافیان، خانواده، دوست و ... بسیار ناراحت و اندوهگین هستند. پس از روانکاوی و حتی گاهی طی اولین جلسه مشاوره مشخص می شود که اینها هیچگونه اختلالی در شخصیتشان وجود ندارد و تنها مسموم از روابط با افراد سمی هستند. یعنی افراد سمی اطراف این افراد بسیار در آنها نفوذ می کنند و زندگی را برای این افراد سرد و بی روح و پراز غم و استرس و اضطراب می سازند. ما اسم این افراد را ویرانگران ذهن گذاشته ایم اینها همان افراد سمی هستند که خود دچار مشکلات شخصیتی هستند و بهمین خاطر بسیار با رفتارهای خود روی دیگران تاثیر منفی می گذارند. البته مراجعینی نیز داریم که خودشان جزو افراد سمی هستند. افرادی حتی تحصیلکرده، ثروتمند، با جایگاه پرستیژ شغلی و اجتماعی عالی، در زندگی خود همچنان گرفتار و درگیر قاضی ذهن خود هستند. یعنی در ذهن خود دائم در حال جنگ و ستیز درونی هستند و به هیچ عنوان آرامش درونی ندارند. این افراد بخاطر ویژگی ها و درگیری های ذهنی خود دائم در حال جنگ با خود و دیگران هستند و هیچگاه صفات خوب خود را نمی توانند نمایان کنند و بهمین خاطر بر روی اطرافیان خود تاثیر منفی میگذارند. این افراد شبیه یک خون آشام، با نفوذ در ذهن و روان افراد، تمام انرژی، انگیزه، قدرت، تفکر سالم و ویژگی های شخصیتی مثبت او را از بین می برند طوریکه فرد تا مدتها دچار خودسرزنشی می شود و تمام انگیزه های درونی خود را از دست می دهد و هرگز دلیل این تغییر را در افکار خود متوجه نمی شود. اگر جزو این افراد هستید یا با این افراد سروکار دارید با تهیه پادکست های روانشناسی با موضوع افراد سمی و ویرانگران ذهن با خصوصیات و ویژگی های آنها آشنا می شوید و همچنین راهکارهای مقابله با آنها را می آموزید. چون متاسفانه گاهی این افراد جزو افراد نزدیک ما هستند که نمی توان با آنها قطع ارتباط کرد مثل خواهر یا برادر، پدر یا مادر، همسر یا ... و موضوع مهمتر اینکه ما هرگز نمی توانیم شخص دیگری را تغییر دهیم و تنها کاری که می توانیم انجام دهیم که در این پادکستهای مشاوره مطرح کرده ایم راهکارهایی است که وارد بازی آنها نشویم و اجازه نفوذ، دخالت و از بین بردن انرژی خودمان را به آنها ندهیم و بتوانیم به بهترین و مؤثرترین روش با آنها برخورد کنیم
به زودی پادکست های صوتی در زمینه های دیگر نیز ارائه خواهیم داد تا بتوانید به صورت غیر حضوری جهت بهبود روند زندگی خود، شناخت خود، فراگیری مهارت های فردی و اجتماعی و بهبود کلیه روابط خود گامهای موثری بردارید

پادکست های صوتی مشاوره با موضوع انیاگرام

انیاگرام تیپ شناسی شخصیتی است که 9 نوع شخصیت افراد را به ما معرفی می کند که هر فردی با توجه به تیپ شخصیتی که دارد می تواند جایگاه خودش را در یکی از این 9 دسته ، مشخص کند. هر یک از 9 تیپ شخصیتی با مجموعه ای از رفتارها، انگیزه ها و ترس های غالب مشخص می شود. از این رو بسیار در خود شناسی فرد موثر است و فرد می تواند به راحتی ویژگی های خودش را بشناسد. همچنین در شناخت دیگران نیز می تواند دانش و مهارت ویژه ای به دست بیاورد. از این رو می توان به راحتی با شناخت زاوایای وجود افراد دیگر و مدل شخصیتیشان، ارتباطات مفیدتر و با ریسک کم ایجاد کرد. حال چه در روابط شغلی و اجتماعی، چه در خانواده و چه در بحث مهم ازدواج. چون فردی که با ویژگی های خود آشناست و می داند که بدنبال چه اهدافی است همچنین می تواند شخصیت افرادی که در زندگی اش قرار می گیرند را تحلیی کند و تشخیص دهد که آیا با تیپ شخصیت خودش سازگار هست یا خیر. در این پادکست های مشاوره ما کلیه مزایا بهمراه رذایل شخصیت های مختلف را مطرح کرده ایم تا افراد علاوه بر ویژگی های خوب خود، با ویژگی ها و رفتارهای منفی خود نیز آشنا شوند و بتوانند روی آنها کار کنند و رفتارهای خوب را تقویت و رفتارهای منفی را برطرف کنند و همچنین بتوانند در شرایط سخت و بحرانی بهترین ویژگی ها و خصائل خود را به نمایش بگذارند نه اینکه بدون علم و آگاهی بدترین رفتارهایی که بعدا بخواهند بابت آنها پشیمان شوند.  هدف این سیستم این است که نوع خود را بهتر بشناسید تا بتوانید از نقاط قوت خود نهایت استفاده را ببرید و نقاط ضعف خود را برطرف کنید تا به پتانسیل کامل خود برسید. طبق نظریه انیاگرام، افراد با تیپ شخصیتی غالب متولد می شوند که می تواند توسط عوامل و تجربیات محیطی شکل بگیرد. : در حالی که ویژگی‌های ذاتی به شکل‌گیری نحوه واکنش افراد به تجربیاتشان کمک می‌کند، محیط زندگی آنها نیز در نحوه شکل‌گیری و بروز شخصیت آنها نقش مهمی دارد.
هدف معرفی انیاگرام این است که نه تنها به شخصیت خود فرد بینش دهیم، بلکه اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه ارتباط بهتر با افراد دیگر نیز برای آنها ارائه کنیم.
 

پادکست صوتی مشاوره و روانشناسی

انیاگرام به ما کمک می کند که از روزمرگی های زندگی فاصله بگیریم و روی عادتها و رفتارهایمان تمرکز کنیم و جهت بهبود اخلاق و رفتار خودمان گام های مهمی برداریم.
برای همه ما بعنوان یک کارفرما و یا بعنوان فردی که قصد دارد ازدواج کند، برای اتخاب دوست، بهترین رفتار با همکاران ، خانواده و دوستان، انیاگرام آگاهی  دانش زیادی به ما ارائه میدهد.

پادکست های صوتی با موضوع افرادی که ممنوعیت ازدواج دارند

بسیاری از ما تصور می کنیم بدون نیاز به مشاوره، می توانیم اختلالات و ناهماهنگی های رفتاری را شناسایی کنیم و به تمامی ابعاد و ویژگی های درونی هر فردی مسلط شویم و کاملا اطرافیان خود را بشناسیم. درصورتیکه این تصور کاملا اشتباه است و شناخت بسیاری اختلالات خلقی و شخصیتی علاوه بر اینکه تنها از عهده یک متخصص روانشناس برمی آید، بلکه آنقدر دارای پیچیدگی و جزئیات است که گاهی آنها را تنها با دانش و تجربه بسیار زیاد می توان از یکدیگر منفک کرد. گاهی برخی این اختلالات شخصیتی، مثل حلقه های تو در تو هستند و یک شخصیت کاملا خاص و منحصر به فرد می سازند که درگیر چندین اختلال است، گاهی نیز اینها علت و معلول یکدیگرند. پس چه برای ازدواج و انتخاب درست، چه برای کلیه ارتباطات بین فردی نیاز داریم تا اختلالات و نابهنجاری ها را بشناسیم تا بتوانیم به بهترین نحو خود را درمان کنیم یا اینکه بدانیم در برخورد با این افراد درست ترین رفتار و درست ترین انتخاب کدام است. پس به عنوان روانشناس بالینی از شما عزیزان انتظار دارم به ضرورت مشاوره پیش از ازدواج پی برده باشید و نخواهید با انتخاب ناآگاهانه زندگی خود و دیگران را به دام خطر بیاندازید و در این راستا فایل های صوتی را به صورت وویس برای شما آماده کرده ایم که می توانید با تهیه آنها افرادی که دارای اختلالات شخصیت خاص و خطرناک دارند را بشناسید و ممنوعیت ها و دلایل ازدواج نکردن با آنها را بدانید.

پادکست های صوتی با موضوع سوالات بزرگسالان

بنا به تجربه، سوالات، مسائل و مشکلاتی که بیشتر بین مراجعان تکرار می شود و انگار مراجعان بسیاری درگیر آنها هستند را گردآوری کرده ایم و در قالب یه فایل صوتی به آنها پاسخ داده ایم. سوالاتی که بسیار در این شرایط فعلی ذهن مراجعین را درگیر می کند و آنها را از داشتن زندگی عادی و رو به پیشرفت باز می دارد. همچنین همانطور که پیش تر هم گفتیم، برای دوستانی که بدنبال مشاوره ارزان هستند و می خواهند با کمترین هزینه راهکاری برای برطرف کردن مشکلاتشان پیدا کنند، این پادکست های مشاوره بسیار کارآمد خواهد بود. فهرستی از این سوالات شامل موارد زیر می باشد:

 1. ايا از روي دوستان يك فرد مي توان به شخصيت فرد مورد نظر پي برد
 2. واقعا امكانش هست ما يه روز ايده ال داشته باشيم
 3. معني زندگي ما چيست
 4. با رنج ها و مشكلات حاضر در حال حاضر با ان مواجه هستيم چگونه برخورد كنيم تا حال خوبي داشته باشيم؟ 
 5. چرا همه چيز هاي خوب براي ما به دوران كسل كننده داره ؟
 6. چگونه باید رابطه ای سمی را تمام کنیم اما دلسوزی نسبت به طرف مقابل خود این اجازه را به ما نمی دهد
 7. ايا تفاوت اعتقادي باعث مشكل در ازدواج ميشود
 8. چرا خيلي از دست از خود سرزنشگری و خودتنبيهی خودمون بر نمي داريم و خودمون تا مرز افسردگی پيش ميبريم 
 9. دليل تنبلي و به تعويق انداختن كارهاي مهم دليل چه نوع باورهايي غلط است
 10. فرايند بخشش فردي كه به ما صدمه وارد کرده را چگونه مدیریت کنیم
 11. در شرايط سخت و دشوار كرونا چگونه بهزيستي خود را افزايش دهيم
 12. ايا با ازدواج كردن رضايت جنسي افزايش پيدا ميكنه
 13. خودتنبیه گري افراد ناشي از احساس گناه است
 14. ايا مغز هم مانند عضلات بدن كه در اثر تمرين بيشتر خوش فرم تر و عضلاني ميشود در اثر يادگيري عملكرد بهتري پيدا ميكند و فرد باهوش تر ميشود
 15. ويژگي هاي يك فرد كمال گرا چيست ؟
 16. محبت درست در خانواده ها به چه صورت است
 17. عوامل مهمي كه در ديالوگ افراد باشه منجر به جدايي و اسيب در رابطه ميشود ؟
 18. چرا وقتي ميخواهيم ايده جديدي را شروع كنيم با موانع بسياري مواجه ميشوم
 19. نشانه هاي عذر خواهي جعلي
 20. تحلیل فیلم سکو
 21. چرا در رابطه ی عاطفی مواجه می شویم با آدمهای دیوانه تمام عیار
 22. چرا ما وقتی خطا می کنیم با بدترین واژه ها خودمونو تنبیه می کنیم
 23. ايا رابطه جنسي قبل از ازدواج با كسي كه به قصد ازدواج دوست ميشيم بايد باشه يا نه؟
 24. پنج راهكار مهم در ارتباط با اضطراب فراگير
 25. قضاوت هاي ما بر اساس الويت هاي ذهني خودمون هست
 26. چه جوري ميشه در دوره اشنايي متوجه بشيم كه كيسي كه براي خودمون انتخاب كرديم در رابطه فرد درستي هست يا نه؟
 27. ايا بايد در ارتباط با افراد سمي صبوري كرد؟
 28. چكار كنيم حسود و عصباني نباشيم
 29. چگونه و از چه راهكارهايي را ميتوانيم بكار ببريم براي انجام كارهايي كه جز الويت و كارهاي مهم ما هستن تا جز عادت هاي مثبت در فرد شود
 30. چرا ما اينقدر تعصب شديد در مورد عقايد درست داريم؟
 31. اگر زندگی ما براساس احساساتمون جلو بره چه مسائل و مشکلاتی را برای ما ایجاد می کنه؟
 32. آیا همیشه از محبت، خارها گل می شود؟
 33. آزارهایی که افراد کنترلگر و بدبین می توانند در رابطه عاطفی شون ایجاد کنند چیست
 34. مسائل و موارد مهمی که قبل از ازدواج باید به آن بسیار توجه کرد 
 35. گروههاي مختلف افراد در عشق ورزي
   

 

مشاوره ارزان با پادکست های صوتی مشاوره


آشنایی با انواع اختلال شخصیت از طریق پادکست های صوتی

آشنایی با اختلالات شخصیتی جزو مواردی است که به بسیاری از درمانجوها توصیه می شود. چون در موارد بسیاری، افرادی که جهت مشاوره اقدام می کنند، در ارتباط سمی با افرادی هستند که دچار اختلال شخصیت هستند. اگر ما بتوانیم با انواع اختلالات شخصیتی آشنا شویم به راحتی می توانیم افراد سالم و ناسالم، روابط سالم و ناسالم را از هم تمیز دهیم. متاسفانه بسیار دیده ام که فردی در یک رابطه قرار گرفته ، مدام در حال آسیب دیدن است (که بیشتر منظور آسیب روحی است) یا مدام خود را محکوم می کند که اخلاق و رفتارش در رابطه درست نیست و دائم در خودانتقادگری به سر می برد و درنهایت در تلاش و تکاپو برای بهبود رابطه است اما نمی داند که مشکل اصلی طرف مقابل اوست که دچار اختلال شخصیت یا اختلال خلقی است و او نیز در این ارتباط سردرگم شده و این تنها توسط یک متخصص روانشناس تشخیص داده می شود. به همین دلیل پادکست مشاوره با عنوان آشنایی با اختلال شخصیت فراهم کردیم تا همه افرادی که می خواهند در روابط خود موفق باشند و یا حتی خودشان درگیر این اختلالات هستند ، با تشخیص درست، جهت درمان خود اقدام کنند.

مشاوره ارزان با پادکست های صوتی درباره فرزندپروری

برای والدینی که می خواهند در جهت تربیت بهتر فرزندان خود راهکارهای روانشناسی را فرابگیرند تا بتوانند بهترین رفتار را با نوجوانان خود داشته باشند نیز ما فایل های صوتی مشاوره تهیه کرده ایم که بتوانند همانند حضور در جلسات مشاوره، با خلق و خو و ویژگی های فرزندان خود آشنایی پیدا کنند و بدانند که آنها چه خواسته هایی دارند و خواسته ها و نیازهای آنها چگونه باید تامن شود. همانطور که می دانید شخصیت اصلی همه ی ما در کودکی و نوجوانی شکل می گیرد و والدین امروز نسبت به والدین نسل قبل می توانند بسیار هوشیارانه و آگاهانه فرزندان خود را تعلیم و تربیت کنند. و همینطور نیازها و به طور کلی شرایط جامعه امروز نسبت به قبل ، بسیار تفاوت داشته و بالطبع طرز زندگی و رفتارهای نوجوانان ما به تاثیر از این شرایط بسیار متفاوت خواهد بود. پدر و مادرهایی که می خواهند در ارتباط با شیوه های فرزندپروری آگاهی پیدا کنند، با هر سطح سواد و دانش می توانند از این پادکست های مشاوره استفاده کنند و راهکارهای آنها را بیاموزند.

همچنین پادکستی با موضوع راهكارهاي لازم براي داشتن انگيزه كافي در كودكان در انجام كارهاي لازم و ضروري و حس مسئوليت پذيري در دوران بزرگسالی را گردآوری کرده ایم که می توانید آن را تهیه کنید.

 

پادکست مشاوره با موضوع خوشبختی و راههای رسیدن به خوشبختی

در شرایط کنونی جهان و جامعه ما، متاسفانه با گسترش و افزایش مشکلات و مسائل ، اشخاص زیادی بیش از پیش دچار سردرگمی شده اند. اینها درواقع افرادی هستند که از این شاخه به آن شاخه می پرند، هدف مشخصی ندارند یا اگر دارند نمی دانند باید چگونه به آن برسند، اهمال کاری در آنها اجازه نمی دهد که کاری از پیش ببرند، امید و انگیزه ای ندارند درنتیجه هرگز به آرامش نمی رسند. همچنین افرادی دیگری حتی با اینکه از لحاظ مادی نیز مشکلی ندارند و درآمد خوب و زندگی مرفهی دارند نمی توانند به آن حد از رضایت و احساس خوشبختی دست پیدا کنند. حتی خودشان هم نمی دانند دلیل اینهمه یاس و ناامیدی چیست و چرا فقط دارند با کار و تلاش زندگی روزمره بدون احساس رضایت خود را پیش می برند. برای کمک به این افراد که بتوانند از کلاف سردرگی های خود خارج شوند، پادکست های مشاوره تهیه کرده ایم و با ریشه یابی احساس خوشبختی و عدم احساس خوشبختی راهکارهای رسیدن به آرامش و رضایت درونی را مطرح کرده ایم. برای تهیه این فایلهای صوتی با ما تماس بگیرید.

راهكارهاي لازم براي داشتن انگيزه كافي در كودكان جهت انجام كارهاي لازم و ضروري و حس مسئوليت پذيري در دوران بزرگسالي

حتما با افراد مسئولیت پذیر و هم با افراد مسئولیت گریز آشنایی دارید و می دانید که یک فرد مسئولیت پذیر چه ویژگی هایی دارد که فرد مسئولیت گریز هیچیک از آنها را در خود ندارد. همانطور که گفتیم پایه و اساس شخصیت ما از کودکی شکل می گیرد و همان شخصیت رشد می کند . پدر و مادر به ویژگی های شکل یافته فرزندان خود پروبال می دهند و باعث نمو آنها می شوند. حال تصور کنید یک ویژگی در کودکی، از سمت والدین به فرزند آموزش داده شده و درنوجوانی همان ویژگی ادامه پیدا کرده و کاملا در فرد نهادینه شده. بسیاری از والدین هستند که با احتیاط و وسواس شدید فرزندان خود را در ناز و نعمت بزرگ می کنند و تمامی نیازهای کودک خود را برآورده می کنند که کودک آنها کوچکترین مسئولیتی به عهده نداشته باشد و اینگونه شاد و خوشحال باشد. بسیاری از والدین هم فرزندانی مطیع تربیت می کنند که هرگز به خواسته هایشان توجه نشده و عادت کردند به نادیده گرفتن و نادیده گرفته شدن. این تنها یک تفاوت در شیوه های فرزندپروری والدین بود. ما در این پادکست ها به طور گسترده تر ویژگی مسئولیت پذیری در کودکان و نتایج آن در بزرگسالی را مورد بحث قرار داده ایم.

مشاوره ارزان درباره ی خانواده های تک سرپرست

خانواده های تک سرپرستی ، خانواده هایی هستند که به هر دلیلی با یک سرپرست مدیریت می شوند. دلایلی مثل فوت پدر یا مادر، جدایی و فرزند پیش پدر یا مادر خود دارد زندگی می کند. اکثر والدینی که این مسئله و مشکل را دارند، بسیار مسئولیت سنگین تری نسبت به والدین دیگر دارند و متاسفانه تعداد این خانواده ها هم کم نیست. اکثر مراجعینی که به این دلیل جهت مشاوره خانواده اقدام می کنند، بدنبال یافتن راهکارها و تکنیک هایی هستند که بتوانند درست ترین و عاقلانه ترین رفتار ممکن را با فرزند خود داشته باشند تا خلاهای پیش آمده در زندگی فرزندان را به حداقل برسانند. حالا ما یک مجموعه پادکست با همین موضوع تهیه کرده ایم که بعنوان امکان مشاوره ارزان برای والدین فراهم است یعنی می توانند با کمترین هزینه درواقع اصول فرزندپروری را فرا گرفته و آنها را در تربیت فرزند خود به کار بگیرند.

پادکست های صوتی مشاوره در ارتباط با خانواده های تک سرپرست

متاسفانه خانواده های بسیاری را می بینیم که در حال فروپاشی هستند و در آنها بنای اعتماد، دلبستگی، حرمت و تعهد بین هسمران از بین رفته و با دلایل کم و زیاد، در حال جدا شدن هستند. و بدتر اینکه این خانواده ها دارای فرزند نیز هستند که بسیاری از مسائل و مشکلات بعد از جدایی مربوط به همین فرزندانی است که هم روزهای سختی را تحمل کرده اند و هم مجبورند روزهای سختی را در آینده تحمل شوند. برای همسرانی که با داشتن فرزند، تصیمیم به جدایی دارند یا جدا شده اند، مسائل و نحوه برخورد و رفتار با این فرزندان را در قالب فایل های صوتی فراهم کرده ایم تا آنها بتوانند ازبسیاری از مسائل و مشکلاتی که پیش روی فرزندشان خواهند داشت، پیشگیری کنیم. فایل های صوتی مشاوره در ارتباط با والدین تک سرپرست ، به این زوجها جهت ارائه بهترین راهکارهای تربیت فرزندانشان و مدیریت بحرانی که برای فرزند پیش می آید، کمک شایانی خواهد کرد.

مزایای گوش دادن پادکست مشاوره

از نظر روانشناسی وقتی شما پادکستهای مشاوره که به موضوع آنها علاقه مندید یا به آنها نیاز دارید که درباره آن اطلاعات خود را بهبود ببخشید، را تهیه می کنید و اقدام می کنید تایمی از روز را برای گوش دادن به آنها اختصاص دهید، این یک گام بزرگی انجام داده اید در جهت رسیدن به هدفتان. 
یعنی شما تصمیم گرفته اید که یک بخش مهمی از مسائل و دغدغه هایتان را برطرف کنید و آماده اید برای فراگیری مهارت ها و تکنیک های لازم. 
مزیت دوم این است که نسبت به اهداف دیگری که افراد دارند( مثل ورزش کردن که نیاز به شرایط خاص ، زحمت کشیدن، فعالیت بدنی، اقدام جهت آماده شدن و لباس پوشیدن)برای گوش دادن به پادکست، خستگی، تاثیر کمتری در تصمیم شما می گذارد چون شما با هر میزان از خستگی یا بی حوصلگی طی روز می توانید به پادکستهای خود گوش دهید. پس اهمال کاری و بی حوصلگی در گوش دادن به پادکست خیلی نمی تواند مؤثر باشد.
حتی نیازی نیست که تایم دقیق و شرایط خاصی برای آن درنظر بگیرید چون در هنگام استراحت، قبل از خواب، هنگام رانندگی، هنگام پیاده روی و موقعیت های بسیاری می توانید این کار و هدف خود را دنبال کنید مخصوصا پادکست های مشاوره ساده که برای درک آن تنها نیاز به تمرکز دارید.
مزیت دیگر آسان بودن دسترسی  به آنهاست. یعنی ابزارهای مفیدی در دنیای اینترنت برای گوش دادن به پادکست فراهم است و نرم افزارها و اپلیکیشن های بسیاری هستند که امکان نشر و گوش دادن به این فایل های صوتی را فراهم آورده اند.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 1. هما
  هما

  خانم دکتر پادکست های مشاوره تون با موضوع افراد سمی عاااااااااااااالی بود واقعا ممنونم ازتون

 2. مسعودی
  مسعودی

  من مدیر شرکت هستم و پادکست های اینوگرام مربوط به شخصیت شناسی رو دریافت کردم واقعا عالی بودن من تونستم رفتار کارمندامو تحلیل کنم و بدونم باید با هر کدومشون چجوری رفتار کنم . واقعا ممنون خانم دکتر

 3. سما
  سما

  من پادکست افراد سمی رو تهیه کردم، هیچوقت تصور نمی کردم که اعضای خانوادم به این آدمها شبیه باشن با اینکه پذیرشش سخت بود اما تونستم با تغییر رفتارهای خودم از دست رفتارهای والدین و خواهرهام به آرامش بیشتری برسم. واقعا از خانم دکتر ممنونم چون قبل این پادکستها همش خودمو مقصر می دونستم همش درگیر این بودم که اونها خوبن و من بدم که باهاشون نمی سازم اما این طور نبوده و الان همه چیز داره برام عادی می گذره چون فهمیدم که چجوری به قول خانم دکتر وارد بازیشون نشم

 4. میترا نصیری
  میترا نصیری

  من پادکست های عزت نفس رو تهیه کردم بدون یادگیری این راهکارها هرگز نمی تونستم خودمو بشناسم و رفتارامو کنترل کنم. همیشه قبلش از خودم و رفتارام بدم میومد. اما الان یه دختر باعزت نفس کاملم که حتی از تنهایی هراسی ندارم و دارم اهداف درست خودمو دنبال می کنم چه دیگران راضی باشند چه نباشند. واقعا مرسی خانم دکتر

سوال خود را از ما بپرسید