بعد از خیانت همسر چه کنیم؟_چگونه به همسر خیانت کرده اعتماد کنیم؟
بعد از خیانت همسر چه کنیم؟_چگونه به همسر خیانت کرده اعتماد کنیم؟ ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
چگونه از یک رابطه سمی خارج شویم؟_عواقب ادامه دادن یک رابطه سمی چیست؟ روانشناسی رابطه

چگونه از یک رابطه سمی خارج شویم؟_عواقب ادامه دادن یک رابطه سمی چیست؟

یک ازدواج خوب می‌تواند زندگی شما را از طرقی بهبود دهد که هرگز متصور نبوده‌اید. ازدواج بد می‌تواند شما را با قلبی شکسته، افسردگی و بی‌حوصلگی مواجه کند. روابطی که الگوهایی از سوء استفاده (فیزیکی یا احساسی)، آشفتگی، خیانت مکرر، رفتار جنسی نامناسب، اعتیاد و ... دارند، از آنچه فکر می‌کنید شایع‌تر هستند. این یک مشکل جدی است و اثرات آن می‌تواند ویرانگر باشد. این روابط ناسالم و سمی اغلب برای افراد دیگر گیج کننده است. مطمئناً اگر کسی شما را دچار بدبختی کند و از نظر جسمی و عاطفی به شما آسیب برساند، تصمیم بدیهی این است که وی را ترک کنید، درست است؟ خوب، حقیقت اغلب پیچیده‌تر است. افراد به الگوی روابطی گره خورده‌اند که شکستن آن دشوار است. همچنین بسیاری از افراد از لحاظ مالی وابسته هستند و یا نگران فرزندان خود هستند. در حقیقت، زنان به‌طور متوسط قبل از پایان یک رابطه ناموفق هفت بار برای حفظ آن تلاش می‌کنند. افراد سمی را چگونه بشناسیم

 چرا رهایی از یک رابطه سمی سخت است

در این ازدواج‌ها، یکی از زوجین نسبت به دیگری به‌شدت تحکم دارد. در این موارد اگر همسر از طلاق صحبت کند اغلب به شکل تهدید همراه با عواقب فیزیکی، عاطفی و گاهی اوقات مالی است. ترس زیادی در قربانی القا می‌شود. برای زوج‌هایی که فرزند نیز دارند، رها کردن خود بسیار دشوار است زیرا این کار برای کودکان نیز دشوار خواهد بود.

اگر مدت طولانی در یک رابطه پر از پستی و بلندی قرار داشته باشید، یافتن یک ارزش شخصی که به شما کمک کند تا از رابطه خارج شوید، دشوار است. حتی ممکن است به این باور برسید که واقعاً علت مشکل یا مقصر خود شما هستید. احساس دیوانگی یک پدیده شایع است زیرا مقصر مشکلات در ازدواج در اغلب موارد متخصص سرکوب زدن است.

علاوه بر این، بسیاری از افراد ماهیت روابط خود را از طریق دوستان، خانواده و آشنایان خود پنهان می‌کنند. در نتیجه، آنها بی سر و صدا آسیب می‌بینند چرا که از اینکه از دیگران کمک بخواهند احساس شرمندگی می‌کنند. ممکن است برای تسکین به دارو یا الکل مراجعه کنند و عواقبی گرفتاری در این رابطه را بدتر کنند.

 

اهداف رابطه خراب کن در روابط زناشویی چه اهدافی هستند

شش قدم برای خروج از یک رابطه سمی

پایان دادن به یک رابطه بد می‌تواند واقعاً پیچیده باشد، بنابراین در ادامه به مواردی اشاره شده است که برای آسان‌تر کردن پایان رابطه از آنها استفاده کرد.

یک شبکه ایمن بسازید. اگر به فکر پایان دادن رابطه هستید، نقشه‌ای برای چگونگی مقابله با اثرات آن ایجاد کنید. کجا می‌خواهید بمانید؟ چه اموالی را باید جمع آوری کنید؟ این کار را بدون برنامه ریزی انجام ندهید و به‌خوبی در مورد آن فکر کنید.

هدفی را برای استقلال تعیین کنید. اگر شغلی یا راهی برای حمایت از خود ندارید، وقت آن است که شروع به کار کنید. به دانشگاه بروید، آموزش فرا گیرید، یک حرفه شغلی شروع کنید (حتی یک شغل سطح پایین یا پاره وقت). استقلال مالی شما یکی از اصلی‌ترین راه‌های آزادی است.

دیگران را مطلع کنید. بیش از این رازدار نباشید. به یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود اعتماد کنید تا بتوانند به شما کمک کنند. اگر احساس خطر می‌کنید، به مقامات محلی اطلاع دهید که نیاز به کمک دارید.

به دنبال کمک حرفه‌ای باشید. ترک و بهبودی از یک رابطه سمی به تلاش و زمان نیاز دارد. برای حمایت با گروه‌ها یا مشاورانی که در مشکلات روابط باتجربه هستند، تماس بگیرید. یک تراپیست می‌تواند یک منبع عالی برای راهنمایی شما باشد و در تحقق اهداف به شما کمک کند. یک وکیل خانواده باتجربه نیز لازم است. همچنین باید در برخی از رفتارهای خود در ازدواج تأمل کنید.

صحبت با شریک زندگی خود را متوقف کنید. افراد سمی بسیار حیله گر هستند و می‌توانند از باج خواهی عاطفی استفاده کنند تا شما را مجذوب خود کنند. هنگامی که تصمیم به جدایی یا پایان زندگی مشترک گرفتید، هر نوع ارتباط با همسر را متوقف کنید مگر اینکه فرزند داشته باشید و به همسر همچنان نیاز داشته باشید. در این حالت، فقط در مورد نگرانی‌های کودکان ارتباط برقرار کنید.

خود را باکارهایی که دوست دارید انجام دهید مشغول کنید. بخشی از یک رابطه سمی بودن برای عزت نفس شما بسیار مضر است. مدتی طول خواهد کشید تا برای بخشی از یک رابطه دیگر بودن آماده باشید. عجله نکنید! برای خود وقت بگذارید. برای کمک به بهبودی خود، برای سرگرمی‌هایی که در طول ازدواج نادیده گرفته‌اید، وقت بگذارید. کسب و کار خود را راه بیندازید و یا یک حیوان خانگی بگیرید. سفری که مدت‌ها منتظر آن بوده‌اید انجام دهید.

نکته پایانی

ترک یک ازدواج ناسالم و سمی اقدامی بسیار دشوار است؛ اما اگر می‌خواهید دوباره زندگی و خوشبختی و راحتی خود را پیدا کنید، باید این جهش را انجام دهید. افراد خوبی در بیرون هستند. اجازه ندهید که این تجربه جستجوی خوشبختی را دچار مشکل کند. در زمان مناسب، شخصی را پیدا خواهید کرد که شما را خوشحال کند. در آخر می توانید پادکست مشاوره ما با موضوع : پادکست های صوتی با موضوع سوالات بزرگسالان را تهیه کنید . یکی از این سوالات دقیقا درباره تمام کردن یک رابطه سمی که در آن ممکن است احساس دلسوزی نسبت به طرف مقابل وجود داشته باشد ، راهکارهای لازم ارائه شده است.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید