چگونه بر خود مسلط شویم؟_روشهای عملی توانمند بودن؛فرمانروایی بر غرایز؛و چیرگی بر هیجاناتی
چگونه بر خود مسلط شویم؟_روشهای عملی توانمند بودن؛فرمانروایی بر غرایز؛و چیرگی بر هیجاناتی ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
علائمی که شما را شاد نشان نمی‌دهد_علائمی که نشان می دهد شما فرد غمگین هستید روانشناسی بالینی

علائمی که شما را شاد نشان نمی‌دهد_علائمی که نشان می دهد شما فرد غمگین هستید

علائم زیر نشان می‌دهد هورمون‌های شادی در بدن شما شرایط سالمی ندارد

  • افزایش وزن: کمبود هورمون دوپامین یکی دیگر از هورمون‌های شادی می‌تواند به افزایش وزن منجر شود، زیرا کمبود این هورمون تمایل به پرخوری و مصرف شیرینی‌ها را افزایش می‌دهد و ممکن است در شما اعتیاد به مصرف شیرینی‌ها ایجاد کند. چگونه با خود آشتی کنیم نیز برای شما مفید خواهد بود.
  • کاهش حس همدلی: مطالعات نشان می‌دهد میان احساس همدلی و سطح هورمون اکسی‌توسین، دیگر هورمون شادی‌آور در بدن، ارتباط وجود دارد. اگر احساس می‌کنید کمتر می‌توانید با دیگران احساس همدلی داشته باشید، احتمالاً دچار کمبود اکسی‌توسین هستید.
  • سردرد: سردرد شما می‌تواند ناشی از کمبود هورمون پروژسترون -یکی دیگر از هورمون‌ها تقویت‌کننده روحیه -باشد. این نوع سردرد معمولاً به شکل سردردهای میگرنی بروز می‌کند.
  • تمایل به خوردن شیرینی‌جات و چیپس: اگر تمایل زیادی به مصرف قندها و نشاسته‌ها دارید عامل آن می‌تواند پایین بودن سطح سروتونین یا هورمون شادی در بدنتان باشد. مصرف قندها و نشاسته‌ها باعث می‌شود روحیه بهتری پیدا کنید، اما این بهبود روحیه موقت است و پس از آن هورمون سروتونین به میزان بیشتری کاهش پیدا می‌کند و نیاز شما به مصرف قندها افزایش پیدا می‌کند.
  • بی‌خوابی: بی‌خوابی یکی از علائمی است که نشان می‌دهد دچار کمبود سروتونین هستند. کمبود سروتونین با مشکلات خواب و تغییرات روحی همراه است. کسانی که از استرس و افسردگی مستمر رنج می‌برند و سبک زندگی کم‌تحرک دارند معمولاً دچار بی‌خوابی ناشی از کمبود سروتونین هستند

مطلب تحلیل فیلم جنگجوی درون را به شما پیشنهاد می کنیم

علائمی که نشان می دهند شما فرد غمگینی هستید

کلینیک جامع روانشناسی دکتر فهیمه رضایی

مجموعه درمانی گروه کلینیک دکتر فهیمه رضایی با مجموعه‌ای از متخصصین روانشناس، روان‌پزشک، مشاوره خانواده، زوج درمانگر، کودک و نوجوان، اعتیاد، کودکان اتیسم، مشاوره قبل از ازدواج و طلاق و متخصص تغذیه در خدمت عزیزانی است که خواستار جلسات حضوری و غیرحضوری، تلفنی و یا ویدئو کال هستند است. برای گرفتن وقت با شماره‌های 88370060، 88088592، 88377816، 09395102400 از ساعت 9 صبح الی 21 شنبه‌ها و سه شنبه‌ها و روزهای یکشنبه و دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 15 الی 21 و پنجشنبه‌ها از ساعت 10 الی 14 تماس حاصل فرمایید.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید