راههای عاشق نگه داشتن_راهکارهای طلایی روانشناس همراه برای داشتن عشق پایدار روانشناسی زندگی مشترک

راههای عاشق نگه داشتن_راهکارهای طلایی روانشناس همراه برای داشتن عشق پایدار

راهکار های طلایی روانشناسان همراه برای عاشق نگه داشتن زن و مرد

راه های عاشق نگه داشتن همسر برای خانم ها

 1. به همسرتان اعتماد کنید: اگر می خواهید همسر خوبی برای شوهرتان باشید به چند روش ساده توجه کنید به شوهرتان اعتماد کنید اگر به او اعتماد نکنید هیچ کس دیگری به او اعتماد نخواهد کرد و دیر یا زود دچار مشکل خواهید شد همکاری کنید و به او انرژی بدهید. واژه اعتماد را برای همیشه به خاطر بسپارید و بدانید که یکی از ارکان اساسی زندگی زناشویی است.
 2. همواره سپاسگزار باشید: که خداوند فردی را بر سر راه شما قرار داده تا با او به ادامه زندگی تان برسید
 3. در مقابل کوچک‌ترین هدایای همسر خود از او تشکر کنید : یادتان باشد که با دریافت گل از همسرتان از او تشکر کنید
 4. هنگامی که مرد از سرکار به خانه می آید زن چه می کند ؟ هنگامی که همسرتان از سر کار به خانه می آید به خاطر خودتان هم که شده بدخلقی نکنید با یک لبخند و بیان خسته نباشید و نیز پذیرایی از آن با یک لیوان آب خنک یا یک فنجان چای انرژی مضاعف و مثبتی به وجود می آید که باعث آرامش خاطر و روح و روان او می شود.
 5. زن هرگز بر سر مرد فریاد نمی کشد که اگر همسرتان بنا به شرایط و مقتضیات زمانی و مکانی ناخواسته و ندانسته مرتکب اشتباه و کار ناشایستی شد قرار نیست او را سرزنش و ملامت کرده و سر و داد بکشید.
 6. زن و مرد روزهای تعطیل را به یکدیگر اختصاص می‌دهند:  در روزهای تعطیل فقط کارهایی را انجام دهید که مورد علاقه هردوی شماست فراموش نکنیم که این کار را باید با همدیگر را به خوبی انجام بدهید.
 7. زن در برابر سیگار کشیدن مرد چه می کند؟ اگر همسر شما به هر دلیلی سیگار می‌کشد به صورت مستقیم را سرزنش نکنید ابتدا دلیل این سیگار کشیدن را بیابید و سپس به او کمک کنید تا به پیامدها و عواقب این رفتارش پی ببرد به او کمک کنید تا به مرور زمان این عادت را از خود دور کند.
 8. زن به پدر شوهر و مادرشوهرش احترام می‌گذارد: وقتی شما همسرتان را دوست دارید و به او عشق می ورزید باید با تمام وجود و مادر او را نیز دوست داشته باشید.

عشق پایدار چگونه به وجود می آید

راهکارهای طلایی روانشناس همراه برای داشتن عشق پایدار

مردان چگونه می توانند همسر خود را عاشق نگه دارند

1-با زن خود موافقت می‌کند : با همسرتان موافقت کنید و نظر او را درباره رفتارتان جویا شوید و موافقت او را جلب کنید.
2-همسر اول کاری که زنش از او می خواهد انجام می دهد: اگر به این کار عمل کنید از زندگی زناشویی به طرف عشق پایدار حرکت خواهد کرد.
3-اشتباه خود را در کمال متانت بپذیرید: اشتباه خود را پذیرا باشید و مطمئن باشید که این رفتار بسیاری از مشکلات شما را حل خواهد کرد
4- او را تشویق کنیم که به قهرمان زندگی شما تبدیل شود
5-حتی زمانی که همسرتان داد و فریاد می کند شما خونسرد و آرام باشید
6-بخشی از زمان خود را به همسرتان اختصاص دهید: تمام وقت خود را صرف زندگی خصوصی و شخصی و شغلی نکنید برای همسرتان نیز وقت
7- اشتباهات خود را توجیه نکنید حقیقت این است که همه ما بر این باوریم که انسان های باهوش هستیم و به همین دلیل همواره سعی بر دلیل تراشی و توجیه رفتار ها و اشتباهات خود داریم
9- بعضی اوقات به خواسته های همسرتان پاسخ منفی بدهید مهارت نه گفتن در زندگی مشترک در پاره ای از موارد می‌تواند راه‌گشا باشد پس این شهامت را داشته باشید.

راهکارهایی برای آرامش بخشیدن در زندگی زناشویی

 1. زمانی که زنی ناراحت است به او راه حل نشان ندهید بلکه این کار را به زمان دیگر موکول کنید.
 2. زنان دوست دارند که از طرف مردم به آنها توجه محبت و عشق‌ورزی شود بنابراین مرد ها باید احساس درک، احترام ، همدلی، عشق تکیه گاه بودن را برای آرامش بخشیدن به همسران خود فراهم کنند.
 3. مردان نیز دوست دارند که از جانب زنان مورد احترام اعتماد تعهد و صمیمیت قرار بگیرد.
 4. زنان زمانی که احساس خاص بودن و متفاوت بودن به آنها داده می‌شود بسیار خوشحال و شاد شده و احساس آرامش می کند.


راهکارهای طلایی جهت آرام کردن همسرتان زمانی که ناراحت و عصبانی است

برای همسرتان روشن کنید که طاقت چه چیزهایی را دارید و طاقت چه چیزهایی را ندارید در زمانی که هر دوی شما آرام هستید فرصتی با یکدیگر برای صحبت در مورد علت عصبانیت تان دارید. این از راهکارهای طلایی روانشناس همراه برای داشتن عشق پایدار می باشد. خودتان و همسرتان را از موقعیت هایی که باعث عصبانیت و ناراحتی می شود دور سازید .اگر احساس می کنید که این موضوع شما را ناراحت می‌کند و عصبانیت باعث عدم تعادل روحی و روانی را می شود حتماً به روانشناس مراجعه فرمایید.
 یک کلمه یا جمله منفی که هم به همسر و فرزندان خود بگوییم 48 دفعه باید کلمه مثبت دیگری تکرار کنید تا اثر آن را از بین ببرد.

راهکارهای طلایی روانشناس همراه برای رمانتیک و عاشقانه زیستن و داشتن عشق پایدار

 1. زن و شوهر باید به یکدیگر عاشقانه و رمانتیک رفتار کند ؛ اگر از بعد روانی بخواهیم به این مقوله بنگریم باید اشاره کنیم که برخی برخوردهای صمیمانه که همراه با عاشقی ماندگار باشند، در ضمیر ناخودآگاه و تا ابد حک خواهند شد.
 2. زن و شوهر همیشه سعی می‌کند به یکدیگر ابراز عشق و علاقه و محبت کند؛ ابراز عشق و علاقه و محبت نسبت به همسر در زندگی مشترک می تواند شادابی و نشاط را برای شما به ارمغان آورد.
 3. برای مطرح کردن هر موضوع نیاز به مکان و زمان خاصی وجود دارد؛  برای بیان کردن اسرار درونی تان اندیشه کنید اگر فکر می کنید که عنوان کردن آن امری فردی است هرگز نهراسید.برای مطرح کردن هر موضوع نیاز به مکان و زمان خاصی وجود دارد برای بیان کردن اسرار درونی تان اندیشه کنید.
 4. زن و شوهر کمبودها و اشتباهات خود را به گردن یکدیگر نمی اندازند این موضوع باعث خواهد شد تا پایه و بنیان زندگی مشترک سست و متزلزل گردد سعی کنید که اشتباهات خود درس بگیرید و با خود باور باشید و دیگران را تکرار نکنید
 5. زن و شوهر در زندگی شان افراد انعطاف پذیری هستند داشتن انعطاف در زندگی مشترک همواره از مقوله هایی است که روانشناسان مشاوران به آن توصیه می کند .
 6. زن و شوهر صبر و شکیبایی همدیگر را به عنوان وظیفه توجیه نمی‌کند هر انسانی در زندگی اش در شرایطی باید از خود صفت صبوری را نشان بدهد اما این بدان معنا نیست که اگر چنین ویژگی از خود بروز دهند تا ابد باید اینگونه باشند .
 7. زن و شوهر نسبت به یکدیگر مسئولیت پذیر هستند مسئولیت پذیری در واقع امری کاملاً ارادی است آدمی برای رسیدن به اهداف و آرزوهایش نیازمند این است که در زندگی ابتدا خود را فردی مسئولیت پذیر جلوه دهد. هیچ وقت دنبال تلافی کردن نیست اگر همسرتان دربارهی از موارد بنا به مقتضیات زمانی و مکانی مرتکب اشتباه شد تلاش نکنید که به هر شکل ممکن رفتارش را تلافی کنید.
 8. اگر زن و شوهر اشتباه کند آن را صادقانه می پذیرد وقتی یکی از اعضا مرتکب اشتباهی نشده باشد باید صادقانه و صمیمانه و عاشقانه آن را بپذیرد این یعنی پشیمانی اش را در عمل هم ثابت کند.

راههای عاشق نگه داشتن

مهارت طلایی زنان برای آن که عشق خود را به همسرشان هدیه بدهند.؛(خانمها بخوانند)

*با او به پارک بروید
*اورا در یافتن عشق و دوست داشتن تشویق کنید
* یادداشت های عاشقانه برایش بنویسید و حرفهای عاشقانه خود را به او بگویید
* با او یک فیلم سینمایی جذاب و رمانتیک ببینید *جشن تولد غافلگیرانه برای او ترتیب دهید
* حرف خود را با جملات زیبا به او بگویید
* با یکدیگر زیر باران قدم بزنید با هم عاشقانه و دلبرانه به ستاره های آسمان نگاه کنید و ترانه عاشقانه زمزمه کنید
*در زمان بیماری مهربانانه و عاشقانه از او پرستاری کنید
*برای اینکه  نشان دهید هنوز هم عاشقش هستید هرازگاهی او را به یک رستوران دعوت کنید
* خانه داری زن یعنی تولید بشری، یعنی تربیت انسان و پرورش یک نسل و اصلاح یک جامعه.

مهارت طلایی آقایان که عشق خود را به همسرشان هدیه دهند( آقایان بخوانند)

*هنگام بیماری اش از کارتان مرخصی بگیرید و در کنارش باشید.
* لباس مورد علاقه اش را با عشق خریداری کنید و عاشقانه تقدیم اش کنید .
*از او در بین بستگان و دوستان و همکارانتان به نیکی یاد کنید .
*گاهی اشعار عاشقانه برایش بخوانید تا بداند که دوستش دارید .
*از محل کارتان طی روز با اوتماس بگیرید و از کارها وحالش بپرسید.
*یک نشان افتخار برای ستایش تشکر و سپاس به خاطر یک وفاداری و صمیمیت برای یادگاری تهیه کنید .
*اگر به شما پیشنهاد مسافرت داد اگرچه برایتان سخت و دشوار باشد اما سعی کنید که او را بپذیرید تا اثبات کنید که او را دوست دارید.

 

برگرفته از کتاب روانشناس همراه

خلاصه شده توسط ریحانه سرمدی سلطانی و فاطمه سبزی


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

  سوال خود را از ما بپرسید