بیماری های روانی جنسیتی چیست | علائم انحرافات و اختلالات جنسی کدام است
بیماری های روانی جنسیتی چیست | علائم انحرافات و اختلالات جنسی کدام است ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
مشكلات جنسي در زنان اختلالات جنسی زنان و عدم میل جنسی در زنان روانشناسی زندگی مشترک

مشكلات جنسي در زنان اختلالات جنسی زنان و عدم میل جنسی در زنان

چه عواملی باعث اختلال در عملکرد جنسی در زنان می شوند

اختلال در عملکرد جنسی می تواند نتیجه یک مشکل جسمی یا روانی باشد.

دلایل جسمی:

بسیاری از شرایط جسمی و یا پزشکی می تواند باعث ایجاد مشکل در عملکرد جنسی شود.  این شرایط شامل دیابت ، بیماری های قلبی ، بیماری های عصبی ، عدم تعادل هورمونی ، یائسگی به علاوه بیماری های مزمن مانند بیماری کلیوی یا نارسایی کبدی و الکلیسم یا سوء مصرف مواد است. علاوه بر این ، عوارض جانبی برخی داروهای خاص، از جمله برخی داروهای ضد افسردگی، می تواند بر میل و عملکرد جنسی تأثیر بگذارد.

دلایل روانشناختی:

این موارد شامل استرس و اضطراب ناشی از کار ، نگرانی در مورد عملکرد جنسی ، مشکلات زناشویی یا روابط، افسردگی، احساس گناه یا اثرات یک آسیب جنسی در گذشته است.

مهم ترین اختلالات جنسی در زنان کدام است

در حالی که تحقیقات نشان می دهد که اختلال عملکرد جنسی در زنان شایع است (43٪ از زنان و 31٪ از مردان برخی از مشکلات را گزارش می کنند)، این موضوعی است که بسیاری از افراد در مورد آن تردید دارند یا خجالت می کشند.  خوشبختانه بیشتر موارد اختلال عملکرد جنسی قابل درمان است ، بنابراین مهم است که نگرانی های خود را با همسر و پزشکتان در میان بگذارید.

راهکارهای برطرف شدن اختلالات جنسی در زنان

چگونه اختلال عملکرد جنسی بر زنان تأثیر می گذارد

شایع ترین مشکلات مربوط به اختلال عملکرد جنسی در زنان عبارتند از:

  • عدم میل جنسی
  • عدم توانایی برانگیختن
  • عدم ارگاسم یا اوج جنسی
  • مقاربت دردناك

عدم ميل جنسی

عوامل بسیاری می توانند به عدم تمایل کمک کنند ، از جمله تغییرات هورمونی ، شرایط پزشکی و درمانها (به عنوان مثال سرطان و شیمی درمانی) ، افسردگی ، بارداری ، استرس و خستگی.  بی حوصلگی با روالهای منظم جنسی نیز ممکن است در عدم اشتیاق به رابطه جنسی نقش داشته باشد ، همانطور که می تواند عوامل سبک زندگی مانند شغل و مراقبت از کودکان را تحت تأثیر قرار دهد. می توانید درباره علت پایین بودن میل جنسی زنان چیست اطلاعات بیشتری به دست آورید.

عدم توانایی برانگیختن

برای خانم ها ، عدم توانایی تحریک جسمی در طول فعالیت های جنسی اغلب شامل روغن کاری کافی واژن نیست.  این ناتوانی همچنین ممکن است مربوط به اضطراب یا تحریک ناکافی باشد.  علاوه بر این ، محققان در حال بررسی این مسئله هستند که چگونه مشکلات جریان خون مؤثر در مهبل و کلیتوریس می تواند در بروز برانگیختگی نقش داشته باشد.

عدم ارگاسم (آنورگاسمی)

این عدم وجود اوج جنسی (ارگاسم) است.  این امر می تواند در اثر مهار جنسی زن ، بی تجربگی ، عدم آگاهی و عوامل روانی مانند گناه ، اضطراب یا آسیب جنسی یا سوء استفاده جنسی در گذشته ایجاد شود.  سایر عوامل مؤثر در آنورگاسمی عبارتند از: تحریک ناکافی ، داروهای خاص و بیماریهای مزمن.
مقاربت دردناک.  درد در حین مقاربت می تواند توسط تعدادی از مشکلات ایجاد شود ، از جمله اندومتریوز ، توده لگن ، کیست تخمدان ، واژینیت ، وجود بافت اسکار از عمل جراحی یا بیماری مقاربتی.  وضعیتی به نام واژینیسموس اسپاسم دردناک و غیر ارادی عضلات است که ورودی واژن را احاطه کرده است.  ممکن است در زنانی که می ترسند از نفوذ دردناک باشد ، رخ دهد و همچنین ناشی از هراس جنسی یا یک تجربه آسیب زا یا دردناک قبلی باشد.

راهکارهایدرمان مشکلات جنسی در زنان

مشکلات گاه به گاه در عملکرد جنسی شایع است.  اگر مشکلات بیش از چند ماه طول کشید یا باعث ناراحتی شما یا شریک زندگی خود شد ، باید به ارائه دهنده خدمات درمانی خود مراجعه کنید. درباره 

صحبت در مورد نیازهای جنسی شما می تواند به شما و شریک زندگی تان نزدیکتر شده و در برآورده شدن ارضای جنسی کمک کند.  این نکات را برای صحبت با شریک زندگی خود امتحان کنید.

تاثیر روابط عاطفی بر روابط جنسی زنان


سلامت جنسی زنان ،  برای بهزیستی عاطفی و جسمی از اهمیت بالایی برخوردار است.  اما دستیابی به یک زندگی جنسی رضایت بخش به خود اندیشی و ارتباط صمیمانه با شریک زندگی شما نیاز دارد.  اگرچه صحبت در مورد رابطه جنسی می تواند دشوار باشد ، اما موضوعی است که ارزش پرداختن به آن را دارد. شاید صحبت کردن در مورد خواسته های جنسی خود برایتان آسان نباشد ، اما شریک زندگی تان نمی تواند ذهن شما را بخواند.  به اشتراک گذاشتن افکار و انتظارات در مورد تجربیات جنسی شما می تواند شما را نزدیکتر کرده و به شما در رسیدن به لذت جنسی بیشتر کمک کند.
شروع به صحبت کنید.  صحبت کردن ممکن است به شما در افزایش اعتماد به نفس و راحتی شما کمک کند.
محدودیت زمانی تعیین کنید.  از صحبت کردن طولانی با یکدیگر پرهیز کنید.
مرتباً صحبت کنید.  هرچه صحبت کنید ، مکالمات شما در مورد رابطه جنسی آسانتر می شود.
از کتاب یا فیلم استفاده کنید.  از شریک زندگی خود دعوت کنید تا کتابی راجع به سلامت جنسی زنان بخواند ، یا فصل ها یا بخش هایی را که به سؤالات و نگرانی های شما می پردازد ، توصیه کنید.  شما همچنین ممکن است از یک صحنه فیلم به عنوان نقطه شروع بحث استفاده کنید.

ارتباط رابطه عاطفی و رابطه جنسی زنان

رابطه جنسی بیش از یک عمل جسمی است - همچنین فرصتی برای ارتباط عاطفی است که باعث ایجاد نزدیکی در یک رابطه می شود. درباره آقایان و میزان تمایل آنها برای برقراری رابطه جنسی را با خواندن مطلب میل جنسی در مردان به شما کمک زیادی خواهد کرد.

درباره اعتقادات و انتظارات خود در مورد رابطه جنسی صحبت کنید.  در نظر بگیرید که تصورات غلط - مانند این فکر که زنان بعد از یائسگی دارای میل جنسی کمتری می شوند - بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد یا خیر.
نیازهای جنسی متفاوت است.  عوامل زیادی می توانند بر اشتهای جنسی شما تأثیر بگذارند ، از جمله استرس ، بیماری ، پیری و خانواده ، شغل و تعهدات اجتماعی.  هرچه علت باشد ، اختلاف در تمایل جنسی بین شرکاء ممکن است گاهی اوقات منجر به احساس انزوا ، سرخوردگی ، طرد یا نارضایتی شود.
صمیمیت بیش از نیازهای جنسی است.  صمیمیت همچنین شامل نیازهای عاطفی ، معنوی ، جسمی و تفریحی است.  اگر نیازهای صمیمیت عاطفی تان برآورده نشود ، شاید کمتر به رابطه جنسی علاقه مند شوید.  در مورد آنچه شریک زندگی شما می تواند برای تقویت صمیمیت عاطفی شما انجام دهد ، فکر کنید و با صراحت و صادقانه در مورد آن صحبت کنید.
تفاوتهای شما در میل جنسی.  در هر رابطه طولانی مدت ، زوجین ممکن است سطح متفاوتی از میل جنسی را تجربه کنند.  در مورد اختلافات خود بحث کنید و سعی کنید گزینه هایی را انتخاب کنید که هر دو شما را راضی کند.
اگر مشکل شما همچنان ادامه دارد ، برای کمک به پزشک یا روان درمانی مراجعه کنید.  اگر داروهایی مصرف می کنید که ممکن است در تمایل شما به رابطه جنسی تأثیر بگذارد ، داروهای خود را با پزشک خود مرور کنید.  پزشک شما ممکن است بتواند یک جایگزین را پیشنهاد کند.

به همین ترتیب ، اگر علامت یا نشانه جسمی - مانند خشکی واژن - در لذت جنسی شما دخالت دارد ، در مورد گزینه های درمانی سؤال کنید.  


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید