اولویت روابط زناشویی_چهار اولویت بسیار مهم در سبک زندگی روابط زناشویی
اولویت روابط زناشویی_چهار اولویت بسیار مهم در سبک زندگی روابط زناشویی ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
علت پایین بودن میل جنسی زنان چیست؟_چرا میل جنسی در زنان کم است روانشناسی مشکلات جنسی

علت پایین بودن میل جنسی زنان چیست؟_چرا میل جنسی در زنان کم است

انواع بی میلی جنسی در زنان

 میل جنسی در زنان معمولا در دو حالت کاهش می یابد. یک حالت این است که تمایل خانم برای برقراری ارتباط جنسی بنا به دلایلی کاهش پیدا کرده است ولی حالت دوم اینگونه است خانم به برقراری ارتباط با همسر خود تمایل ندارد و این ممکن است دلایل زیادی داشته باشد مانند ازدواج اجباری، خیانت کردن مرد، علاقه نداشتن به مرد و ... این حالت شدت کم و زیاد دارد که یا خانم تحت هر شرایطی برقراری رابطه را مانع می شود و یا بدون رضایت و فقط جهت رفع تکلیف این کار را انجام می دهد. بهرحال در هر دو حالت باید علت یابی شود و از ادامه شرایط جلوگیری شود چون به مرور آسیب های جدی به کانون خانواده وارد خواهد شد.

علت های اصلی کاهش میل جنسی در زنان

در این بخش به علت ها و عوامل کاهش میل جنسی در زنان می پردازیم البته مطلب مشکلات جنسی در زنان و مردان را هم به شما پیشنهاد می کنیم.

 

سلامت فکر و ذهن

گاهی تربیت های نادرست کودکی، سخت گیری ها و تنش هایی که خانم از لحاظ روحی در کودکی و نوجوانی تحمل کرده است دست در دست هم می دهند تا خانم درباره این رابطه ذهنیت های منفی داشته باشد و نتواند آن را بپذیرد یا گاهی حتی با همسر خود نیز احساس آلودگی به گناه کند.

کاهش میل جنسی در زنان

عدم رضایت از اندام و بدن خود باعث بی میلی جنسی در زنان می شود

درصد بالایی از زنان هستند که اعتماد به نفس ضعیفی داشته و از خود رضایت کافی ندارند. این رضایت شامل رضایت جسم و اندام، زیبایی و جذابیت نیز هست. معمولا خانم هایی که تصویر بدنی ضعیفی از خود دارند و یا از اندام خود راضی نیستند نمی توانند رابطه جنسی خوبی برقرار کنند و همواره به این فکر می کنند که برای مرد خود جذابیت ندارند و درنتیجه برای پوشاندن بدن خود از همسر خود دوری می کنند.

سوال : خانم دکتر نظر شما در ارتباط با اینکه نیاز جنسی یه نیاز ضروریه و حتما باید برطرف شه چیه ؟ یعنی هرکسی که سکس نداره داره به خودش آسیب می زنه

ابتلا به بیماری های روانی

اختلالات روانی و بیماری های شخصیتی نیز باعث عدم تمایل زن به برقراری رابطه جنسی می شود. ضعف هایی از قبیل اعتماد به نفس، احساساتی از قبیل افسردگی، استرس، اعتیاد و وابستگی به موارد مخدر، یا داشتن سابقه ای از تجاور و سواستفاده قطعا در روحیات خانم تاثیر می گذارد و بیشتر امکان دارد که از انجام رابطه جنسی امتناع کند و از این میان داشتن افسردگی ارتباط مستقیم و شدیدی با کاهش میل جنسی در زنان دارد.

داشتن ترس یا نگرش منفی به روابط جنسی در زنان

از دلایلی که برخی از خانم ها از رابطه جنسی گریزان هستند، عوامل فرهنگی و تربیتی آنها می باشد. در واقع آنها با این فرهنگ رشد کرده اند که داشتن رابطه جنسی امری قبیح است و نباید این نیاز مطرح شود. وقتی شخصی این ذهنیت را دارد حتی فکر کردن و خیال پردازی در این زمینه را گناه و خارج از شخصیت انسانی می داند در نتیجه در رفتار جنسی ضعیف می شود و نمی تواند رابطه خوبی برقرار کند و در نهایت از همسر خود فاصله می گیرد.

عوامل کاهش میل جنسی در زنان

مصرف داروها

بسیاری از داروهای آرامبخش و خواب‌آور، داروهای ضد افسردگی، ضد تشنج و صرع، داروهاي ضدجنون، داروهای مربوط به بیماری های قلبی، مخدرهای مسکن درد، داروهای خوراکی ضد بارداری و انواع داروهای کاهش دهنده ی فشار خون باعث کاهش میل جنسی در زنان می شوند که اکثر خانم ها نیز با بالا رفتن سن مجبور به استفاده از این داروها می شوند. البته خانمی که این داروها را مصرف می کند و دچار کاهش میل جنسی شده است، باید حتما به پزشک مراجعه کند. معمولا در این حالت پزشکان داروهای مکمل تقویت کننده میل جنسی تجویز می کنند تا این اختلال بهبود یابد. البته توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید این داروها را خودسرانه مصرف کرد. چون ممکن است عوارض شدیدی داشته باشد و یا بیماریتان را که باعث کاهش میل جنسی شده است را بیشتر کند.

مطلب پیشنهادی : میل جنسی در مردان

استرس زیاد بر میل جنسی زنان تاثیر می گذارد

افرادی که استرس و اضطراب زیادی را تحمل می کنند و به ازای بسیاری مسائل استرس می گیرند معمولا این بی میلی را در خود احساس می کنند. بالا رفتن استرس در سطوح مختلف فردی و اجتماعی تاثیر زیادی بر بی میلی زنان می گذارد. در این حالت حتما باید از روش های صحیح برنامه ریزی و مهار استرس بهره ببرید. مراجعه به مشاور و مطالعه در زمینه کنترل استرس می تواند به اینگونه افراد کمک شایانی کند. باید بدانید خانمی که از همسر خود برای اجتناب از رابطه جنسی فاصله می گیرد، دلیلش این نیست که به همسر خود بی علاقه است او فقط نیاز به ارامشی دارد که با از بین رفتن استرس هایش آن را به دست می آورد و بدنبال آن تمایل برای برقراری رابطه در او ایجاد می شود.

رسیدن به ارگاسم در زنان

معمولا خانم هایی که به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند تمایلی برای برقراری رابطه ندارند. درواقع این آقایان هستند که می توانند کمک زیادی برای حل مشکل داشته باشند. آنها باید بدانند که خانمی که از رابطه جنسی فقط رسیدن به اوج را تجربه می کند و هیچ ذوق، علاقه، معاشقه، و احساسی که بین خود و هسمرشان رد و بدل نشود کم کم از مرد خود فاصله می گیرند و باعث می شود تا میل آنها کم شود. درواقع خانم ها از داشتن رابطه جنسی، بیشتر حس دوست داشتن و دوست داشته شدن را می خواهند و وقتی این خواسته خود را از رابطه جنسی به دست نمی آورند حتی روند تحریکشان نیز کم می شود و یا لذت بردن همسرشان هم برایشان بی اهمیت می شود چون معمولا در این مواقع احساس خوبی از همسر خود نیز ندارند.

داشتن درد هنگام رابطه جنسی در زنان

برخی از خانم ها در حین رابطه جنسی احساس درد می کنند و همین باعث می شود که از رابطه دوری کنند. البته عواملی مانند خشکی یا گرفتگی عضلات واژن نیز دلایل مشابهی هستند که مانند داشتن درد، باعث افت تمایل خانم می شوند. در این شرایط بهترین راه حل ممکن مراجعه به متخصص زنان است که گاهی پس از آن، خانم باید به فیزیوتراپیست نیز مراجعه کند. البته گاهی نیز این داشتن این دردها بخاطر علائم یائسگی است که معمولا با هورمون یا سایر درمان های طبیعی رفع می شوند.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید