روابط جنسی متعدد در نوجوانان_روانشناسی زنان تنوع طلب و دلایل تنوع طلبی زنان روانشناسی مشکلات جنسی

روابط جنسی متعدد در نوجوانان_روانشناسی زنان تنوع طلب و دلایل تنوع طلبی زنان

مشکلات خلقی، اضطرابی و افسردگی در روابط جنسی متعدد

در روانکاوی افرادی که تمایل به برقراری ارتباط جنسی بسیار دارند و دائم در روابط جنسی قرار می گیرند، متوجه می شویم که این افراد از مشکلات روحی بسیاری رنج برده اند. اکثر این افراد، در کودکی با مشکلاتی چون عدم حمایت یا عدم توجه روبه رو بوده اند که به خاطر این مشکل همیشه انزوا و دوری از جمع را برگزیده اند و الان که بزرگتر شده اند و می توانند خودشان شروع به برقراری ارتباط کنند، راه رابطه جنسی را انتخاب کرده اند تا با روابط بسیار، بتوانند ارتباطات بسیاری را تشکیل دهند. بهرحال فردی که در بچگی دچار افسردگی یا بی توجهی یا پرخاشگری و تهدید بوده است ، قطعا در بزرگسالی مهارت برقراری ارتباط عاطفی را در خود نمی بیند و شاید هم به دلیل همان دوران بچگی که یک دلیل کاملا منطقی است، نتواند که در ارتباطات عاطفی موفق شود. بهمین خاطر وقتی احساس می کند در برقراری ارتباط جنسی موفق است و می تواند به معیار رضایت از خود برسد و با این کار احساس قدرت و باعرضگی می کند، پس همین راه را ادامه می دهد تا بر سرکوب شدن های کودکی فائق بیاید. حتما درباره روانشناسی نوجوان چیست مطالعه کنید. 

روابط جنسی متعدد در نوجوانان

تنوع طلبی جنسی در زنان و مردان

در  روابط زن و شوهر نیز مورد مطرح شده تا حدی صدق می کند. اما بیشتر از این مورد، مشکلات زناشویی، عدم وجود عشق، علاقه، صمیمیت، رفاقت بین زن و شوهر، مرد کم کم از لحاظ عاطفی از همسر خود دوری می کند و ترجیح می دهد که دیگر با او ارتباط جنسی برقرار نکند. چون متاسفانه زنان نیز در زندگی زناشویی، اگر از مسئله ای ناراحت باشند و یا از همسر خود عصبانی باشند و به طور کلی اوضاع روحی خوبی نداشته باشند نمی توانند ارتباط جنسی خوبی برقرار کنند و بهمین صورت است که مشکلات زندگی مشترک کم کم به عمق رابطه نفوز می کند و برخی مردان از این شرایط خسته می شوند و به دنبال خیانت می روند.

معرفی: بهترین روانشناس نوجوان
از طرفی بسیاری از مردان، به روابط جنسی در زندگی اهمیت بسیاری می دهند. یعنی آنقدر روابط جنسی برایشان اهمیت دارد که بعد از مدتی بدنبال روش ها و جذابیت های جدیدی هستند که میل و لذت آنها را بیشتر کند و همچنین روابط آنها یکنواخت نماند. اینگونه مردان اگر این خواسته هایشان از سمت همسرشان برآورده نشود بیشتر امکان دارد سراغ خیانت و برقراری ارتباط جنسی دیگر بروند.
برخی مردان نیز نمی توانند نیاز جنسی خود را کنترل کنند و یا آن را سرکوب کنند. درنتیجه با کوچکترین عامل تحریکی، وارد رابطه های جدید می شوند.
البته تنوع طلبی و میل به داشتن روابط جنسی متعدد صرفا مربوط به مردان نیست بلکه بسیاری از زنان را نیز می بینیم که با پسران یا مردان متاهلی رابطه جنسی دارند و به بهانه اینکه از همسر خود راضی نیستند یا رابطه جنسی یا روابط عاطفی آنها دچار مشکل شده اقدام به خیانت می کنند.
همچنین متاسفانه باور بسیاری از  زنان این است که با برقراری ارتباط جنسی می توان پایه های یک رابطه را محکم تر کرد .

انزوای اجتماعی و روابط جنسی نوجوانان

اکثر نوجوانانی که در خانواده خود عشق و محبت و صمیمیت را تجربه نکرده اند نیز وارد روابط جنسی متعدد می شوند. از آنجا که احساس انزوا به قدری مهم و خطرناک است که فرد حتی به فکر خودکشی نیز می افتد و اینکه به شدت فرد را به سمت اعتیاد و مصرف شمروبات الکلی پیش می برد. پس برای پر کردن این خلا ممکن است نوجوان برای ابراز کفایت، شایستگی و لیاقت خود به روابط جنسی روبیاورد. پس درواقع او نیاز جنسی نداشته از برقراری این روابط، او تنها خواسته نیاز دیده شدن، مطرح شدن، دوست داشته شدن را در خود برطرف کند.

تنوع طلبی جنسی در زنان

متاسفانه علاوه بر بسیاری از مردان، زنان بسیاری را می بینیم که تمایل به روابط جنسی مختلف دارند. این مسئله را اگر بخواهیم از نظر روانشناسی بررسی کنیم، چون زنان نیاز دارند به توجه و تمجید، وقتی در رابطه ای باشند که تایید شوند و احساس کنند مورد قبول مرد هستند، تمایل بیشتری به برقراری ارتباط جنسی در آنها ایجاد می شود. حال زنانی که ارتباط های دوستی زیادی که برقرار می کنند، وقتی رابطه شکل می گیرد و عمیق می شود، به محض اینکه احساس می کنند مرد به سمت آنها گرایش دارد و تمایل دارد به او نزدیک شود، از اینکه مطلوب هستند احساس قدرت می کنند و برای اینکه به خود و مردی که با او در رابطه هستند، این قدرت و جذابیت خود را اثبات کنند، اقدام به برقراری رابطه جنسی می کند و متاسفانه وقتی این حس نیاز از طرف مرد از بین برود، زن نیز خود را کنار می کشد و برای رابطه ی بعدی اقدام می کند. چون اینگونه زنان قدرت و اعتمادبه نفس و جذابیت درونی خودرا از این روابط به دست می آورند و برای اینکه خود را قبول داشته باشند نیازمند تایید مرد هستند. حال ببینیم چرا برخی زنان اینگونه هستند.

دلزدگی جنسی یا کسالت جنسی چیست

دلایل تنوع طلبی جنسی زنان

تجربه ی روانکاوی اثبات می کند که به دلایل زیر زنان دچار معزل تنوع طلبی جنسی می شوند:

 • عدم داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس
 • عدم تایید و توجه از سوی پدر و مادر در کودکی
 • احساس پوچی و بی ارزشی و نامطلوبی
 • احساس حقارت و جذاب و مورد تایید دیگران نبودن
 • رضایت نداشتن از ظاهر و اندام خود
 • داشتن پدر و مادر کنترلگر
 • هم عقیده نبودن با خانواده و تایید نکردن عقاید آنها مثل اصول و قواعد مذهبی
 • عدم موفقیت در تحصیل و تحمل ضربه های روحی حاصل از آن
 • سرکوب کردن میل جنسی در نوجوانی و جوانی
 • احساس گناه، ترس از خانوداده، افسردگی، اضطراب در کودکی

و عواملی از این قبیل همگی باعث می شوند که زنان وارد روابط عاطفی و در پی آن برقراری رابطه جنسی شوند تا بتوانند خلاهای خود را جبران کنند. پس تنوع طلبی جنسی در زنان و مردان دیده می شود که این افراد می توانند با جلسات مشاوره که علت و ریشه این میل در آنها مشخص می شود، جهت بهبود این تمایل که خطرات و ریسک های بیشماری نیز بهمراه دارد، تلاش کنند. متاسفانه علت دیگر این است که این زنان چون فکر می کنند که رابطه جنسی باعث عمیق شدن و ثبات یک رابطه می شود بیشتر برای آن تلاش می کنند و به همین خاطر گاهی پس از جدایی آسیب های شدیدی متحمل می شوند چون احساس می کنند که همه تلاش خود را برای حفظ ارتباط انجام داده اند اما نتیجه ای که خواسته اند را به دست نیاورده اند. ویدیوی در ادامه مطالب مطرح شده ریشه ی نیاز و برقراری ارتباط جنسی متعدد در جوانان و نوجوانان چیست به شما کمک بسیاری خواهد کرد.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 1. امیر
  امیر

  من طلاق گرفتم. با دختری آشنا شدم که اونم طلاق گرفته. فعلا باهم دوستیم و ازدواج نکردیم. جدیدا فهمیدم که این دختر در زمان نوجوانی مورد آزار و اذیت جنسی پدرش قرار گرفته. بعد طلاق هم با چندین نفر دوست بوده و با چندتاشون سکس داشته. خیلی دوسش دارم ولی نه میتونم قضیه پدرش رو هضم کنم نه رابطه جنسیش با چند پسر رو. ولی به الانش ایمان دارم که توبه کرده. چیکارکنم؟ لحظاتی که پیشمه وقتی یادم میوفته که با چند پسر رابطه جنسی داشته دیوونه میشم.ولی چون دوسش دارم نمیتونم ترکش کنم. بهم کمک کنید. دارم روانی میشم. از وقتی این قضیه رو فهمیدم ناخودآگاه سیگاری هم شدم چون مدام به کذشته اش فکر میکنم.

  1. مدیر سایت
   مدیر سایت

   يكي از موارد مهم در ازدواج حس امنيت از طرف مقابل است كه در شما با توجه به مواردي كه متوجه شديد از بين رفته و به صورت نشخوار و وسواس فكري ايجاد شده و در رابطه شما تاثير كاملا مستقيم گذاشته و ممكنه شرايط بدتر هم بشه . كاملا ضرورت داره كه در ارتباط با مشكلي كه بوجود امده تحت نظر روانشناس باشيد و با نظر و مشاوره  ايشون تصميم بگيريد در ارتباط با ادامه رابطه اتون

سوال خود را از ما بپرسید