مسائل و موارد مهمی که قبل از ازدواج در دوران آشنایی باید به آن بپردازیم چیست روانشناسی ازدواج

مسائل و موارد مهمی که قبل از ازدواج در دوران آشنایی باید به آن بپردازیم چیست

نکات روانشناسی مهم دوران آشنایی و قبل از ازدواج

 امیدوارم که به مواردی که خدمتتان عرض می کنم دقت لازم را داشته باشید تا از بسیاری موارد در آینده بتوانید پیشگیری نمایید. مورد بسیار مهم که باید به آن توجه کنید :

1 سلامت بهداشت و روان هر دو طرف

در زندگی که شما می خواهید به صورت مشترک، آنرا داشته باشید حتما با یک سری رویدادها، اتفاقات و تعارض هایی روبه رو خواهید شد بنابراین بسیار مهم است که بتوانید آن را مدیریت کنید. دیدگاه و نگاه و نگرش هریک از شما نسبت به روان شناسی و مشاوره و کتابها و موارد آموزشی که در این زمینه وجود دارند به چه صورت می باشد ؟ آیا هزینه ای برای بهداشت روان و سلامت روان خود می کنید؟ آیا سابقه بیماری های خلقی روانی مانند افسردگی یا اضطراب در خانواده شما وجود داشته یا نه؟ نظر و باور دیدگاه شما نسبت به رابطه جنسی چیست آیا علائق جنسی شما طوری هست که با بافت فرهنگی که در آن زندگی می کنید سازگار باشد یا با آن مغایرت دارد؟ 

مرتبط: روانشناسی ازدواج | تعریف ازدواج از دیدگاه روانشناسی | آمادگی ازدواج

نکات روانشناسی قبل از ازدواج


2 ارتباطات و شیوه های ارتباطی شما
مورد دوم ارتباطات و نوع شیوه های ارتباطی شماست که باید به آن توجه بسیاری شود. آیا تعامل و ارتباطی که با یکدیگر دارید کاملا از روی احترام و ادب است یایانکه به محض اینکه دچار اختلاف نظر شدید قهر و پرخاشگری می کنید
آیا فرد درونگرایی هستید؟ چه میزان ارتباط با دوستان را می پسندید و اینکه هر کدومتون چقدر نیاز به خلوت و تنهایی دارید و یا اینکه چقدر از وقت و زمان خود را می خواهید به دوستان خود اختصاص دهید نظرتون نسبت به ارتباط با جنس مخالف بعد از ازدواج چگونه است اینکه چه نوع برنامه ریزی برای روزهای تعطیل و اوقات فراغت خود دارید؟ اصلا آیا برنامه مشترکی دارید که دوتایی در اوقات فراغت از آن بتوانید لذت ببرید؟

3 مسائل مالی
آیا منبع اصلی درآمد مالی به عهده فقط یک نفر هست یا قراره که باهم مشارکت داشته باشید ؟ هرکسی قراره در زندگی چجوری خرج کنه ؟ آیا هرکسی که درآمد داره قراره انرا در زندگی چقدر خرج کنه یا چقدر پس انداز کنه آیا جساب مشترک می خواهید با هم داشته باشید؟ آیا خانواده ها کمک مالی به شما خواهند داشت ؟ وقتی بچه دار شوید مادر خانواده که قرار است یک مدت حمایت و مراقبت از فرزند را بر عهده بگیرد و حضور پررنگتری را داشته باشد مسائل مالی چگونه می خواهد حل و فصل شود؟

شناخت قبل از ازدواج

4 تقسیم وظایف خانه

وظایف خانه قرار هست چگونه تقسیم بشوند آیا طرز نگاه مدرن وجود داره یا سنتی؟ آیا وظایف خونه را قراره صفر تا صد خانم انجام بده یا اینکه به صورت مشترک؟ 

الگوی خواب به چه صورت باید باشه آیاساعات خواب و بیداری با یکدیگر یکی هست مثلا یکی 4 صبح می خوابه یا یکی 11 شب؟

5 مسئله خانواده
آیا هردوی شما قصد بچه دار شدن دارید؟ اگر دارید چه زمانی و چند تا ؟ ارتباط هرکدومتون با خانواده هاتون چقدر و به چه میزان است؟ آیا هرکدوم شما این حق را به همدیگر می دهدی که گاهی اوقات معاشرت های خصوصی با والدین خود داشته باشید یا اینکه نه مثل همیشه باید با هم دید و بازدید داشته باشید؟ دوران پیری والدینتون رو قراره چجوری مدیریت کنید آیا دوست دارید نزدیک خانه والدینتون زندگی کنید یا اینکه می خواهید از آنها دور باشید
از همه مهمتر در رابطه ای که دارید موردی که بسیار شما در رابطه دارید نادیده اش می گیرید و به آن توجه نمی کنید درصورتیکه به شدت با ان دچار تعارض می شوید. اتفاقا بسیار آن را مهم تلقی کنید هر صفت منفی را که در رابطه می بینید آن را ده برابر منفی کنین و هر صفت خوبی که می بینید آنرا ده برابر کم ارزش کنید چون در رابطه تا وقتی که قطعی نشده هرکسی دوست دارد بهترین خود را به عرضه گذارد تا طرف مقابل را به دست آورد بنابراین دقت داشته باشید که هیچ واقعیتی را تحریف نکنید به امید اینکه بعد از ازدواج تغییر می کند بلکه نه تنها تغییری صورت نمی گیرد بلکه جزو مهم ترین تعارضات بینتون خواهد شد.
 


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید