پادکست مشاوره | مشاوره ارزان با پادکست های صوتی روانشناسی
پادکست مشاوره | مشاوره ارزان با پادکست های صوتی روانشناسی ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
پادکست روانشناسی | پادکست روانشناسی شخصیت و رابطه | بهترین پادکست های روانشناسی رایگان خدمات روانشناسی

پادکست روانشناسی | پادکست روانشناسی شخصیت و رابطه | بهترین پادکست های روانشناسی رایگان

پادکست روانشناسی شخصیت

در این بخش از سایت ، به شما پادکست های روانشناسی با موضوعات مختلف که آنها را به صورت رایگان می توانید در سایت گوش کنید، معرفی می کنیم. درواقع چکیده ای از مسائل، مفاهیم، روش ها و تکنیک های روانشناسی شخصیت، روانشناسی خانواده، فردی، روابط اجتماعی، والدین و فرزندپروری، روانشناسی رابطه، مشاوره ازدواج ، طلاق، اعتیاد، مسائل جنسی، طرحواره ها و تله های زندگی و سایر مشکلات روحی روانی را در این پادکست های روانشناسی تهیه کرده و به صورت صدا و تصویر در بخش های مختلف قرار داده ایم.  این مسائلی بوده عزیزان از طریق سایت یا سایر شبکه های اجتماعی ما، مطرح کرده اند، گاه نتایج تحقیقات یا تجارب روانشناسی و روان درمانی ام و گاه نیز به صورت چکیده از مقالات و تحقیقات مهمی بوده که به روانشناسی شخصیت ، رابطه و غیره پرداخته است. پس در این مقاله با ما همراه باشید چراکه پادکست های روانشناسی ارائه شده بسیار بسیار رایج هستند و دلیل مراجعه ی بسیاری از مراجعین ما بوده است.  از آنجا که دوران قرنطینه و گسترش فعالیت افراد در دنیای مجازی گسترده تر شد، علاوه بر اینکه تصمیم گرفتیم مشاوره های خود را به صورت آنلاین و تلفنی نیز برگزار کنیم، به تهیه پادکست های روانشناسی نیز پرداختیم. درواقع پاسخ مهم ترین و رایج ترین مسائل روانشناسی شما عزیزان را به صورت پادکست روانشناسی قرار داده تا بتوانید پاسخ آنها را دریافت کنید.

پادکست روانشناسی 1، به ميزان رنجي كه در زندگي امون به جون مي خريم به خواسته هامون مي رسيم

پادکست روانشناسی 2 ، فواید خنده درمانی

پادکست روانشناسی 3 ، آیا مصرف داروهای ضدافسردگی اعتیاد آور است

پادکست روانشناسی 4 ،عواقب وارد شدن در رابطه با افراد خودشیفته چیست
 

وارد رابطه شدن با افراد خودشیفته حتما و حتما مشکلات و آسیب های بسیاری را بدنبال خواهد داشت. در مطالب قبلی ، خدمتتان گفتیم که حتی ازدواج با افراد خودشیفته، کاملا منع می شود از نظر روانشناسی و افراد خودشیفته جرو افرادی هستند که چون تنها به دنبال رسیدن به اهداف و منافع خود هستند، خواه ناخواه طرف مقابل را آزار می دهند. با این پادکست روانشناسی به اهمیت موضوع پی خواهید برد.

پادکست روانشناسی 5، پرخوری احساسی یا پرخوری عصبی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد
 

چه موقعی ما درگیر پرخوری احساسی یا عصبی می شویم علائم پرخوری عصبی چیست و چگونه خود را نمایان می کند؟ افرادی که از شدت اضطراب و استرس مدام به خوردن انواع خوراکی رو می آورند و حتی با اینکه احساس گرسنگی نمی کنند باز تمایل دارند که غذا یا خوراکی بخورند حتی با اینکه بعد از آن به شدت دچار عذاب وجدان می شوند باز هم هروقت که دچار اضطراب و استرس شوند به خوردن بدون احساس گرسنگی، ادامه می دهند. این بزرگترین نشانه اختلال خوردن است. در این پادکست روانشناسی 3 راه مطرح کردیم که بتوانید این احساس را در خود کنترل کنید

پادکست روانشناسی 6 ، باورهای غلط در مورد ازدواج

در این قسمت ازدواج سیندرلایی رو براتون توصیف کردیم و اینکه دختران زیادی هستند که احساس می کنند یا انتظار دارند که ازدواج سیندرلایی داشته باشند و هیچ نقش و مسئولیتی را در ازدواج نپذیرند تا در نهایت توسط یک شاهزاده رویایی انتخاب شوند و در زندگی مشترک نیز همه چیز روبه راه باشد بدون اینکه کوچکترین مسئله و مشکلی پیش بیاید. این افراد همچنین انتظار دارند که به تمام آرزوهایی که در دوران مجردی در سر پرورانده اند، در زندگی مشترک خواهند رسید و همسر آنها موظف است که تمام خواسته های آنها را برآورده کند تا آنها احساس خوشبختی کنند. اگر شما نیز از ازدواج همچین تصور فاجعه آمیزی دارید حتما به این پادکست روانشناسی گوش دهید و سعی کنید دید خود را نسبت به ازدواج باز کنید و هرگز و هرگز فکر نکنید ازدواج به سبک داستان ها و افسانه های قدیمی است بلکه ازدواج اقدامی پر از مسئولیت است که این مسئولیت کاملا به عهده هر دو نفر هست نه فقط یک نفر.
 

پادکست روانشناسی 7، چرا در رابطه مدام نگران این هستیم که طرف مقابل به ما خیانت کنه

پادکست روانشناسی 8 آیا اگر کیفیت رابطه جنسی خوب نباشد، به طلاق و جدایی می انجامد

در این پادکست نتیجه یک تحقیقی رو بررسی کردیم که بیان می کند همانطور که ما به اکسیژن، آب و غذا برای زنده موندن بدنمون نیاز داریم، برای اینکه از نظر بهداشت روانی هم سلامت باشیم. باید نیازهایی مانند حق انتخاب، احساس کفایت و ارتباط با دیگران بعنوان 3 نیاز بسیار اساسی و روانی است که باید در فرد باشد تا بتواند از نظر روانشناختی سالم و سلامت باشد. از نظر این دو دانشمند پژوهشگر برای اینکه هر کدام از ما رضایت درونی و شادکامی در زندگی خود داشته باشیم مدام باید به این سه نوع نیاز در خودمون توجه کنیم و آنرا در خود ایجاد کنیم . اگر این 3 نیاز در ما برطرف نشود قطعا مسائلی چون اضطراب و افسردگی سراغمان خواهد آمد. ادامه ی این مطلب را که تفاوت بین نیاز و غریزه را بیان می کند را در این پادکست روانشناسی گوش کنید.

پادکست روانشناسی رایگان در ارتباط با خانواده درمانی

مسائل و مشکلات خانواده امروزه بیش از پیش سلامت و بهداشت خانواده ها را تهدید می کند و البته مشکلات جدایی ، طلاق ، طلاق عاطفی، عدم همبستگی و مشکلات زن و شوهر بیش از پیش در خانواده ها متاسفانه رواج پیدا کرده است. اینکه بتوانیم در مواجهه با این مسائل با آگاهی و دانش سربلند بیرون بیایم دست خودمون هست و می تونیم طلاق و جداییی که آخرین راه هست رو انتخاب کنیم. وقتی شرایط مشاوره خانواده نداریم و در ارتباط با اون مشکلات و مسائل بسیاری در ذهن داریم، مقالات، کتابها و پادکست های روانشناسی بسیار مفید خواهند بود. ویدیوها و پادکست های بخش خانواده درمانی ، شما را با مشکلاتی که دارید مواجه می کند یا مشکلاتی که از انها خبر ندارید اما در زندگی شما وجود دارد نیز همینطور. همچنین می توانید با قرار دادن دیدگاه خود ، سوالات خود را از طریق هر بخش، از ما بپرسید
جدیدترین ویدیوهایی که تحت موضوعات مربوط به خانواده درمانی آماده کرده ایم با این عناوین می باشند:

 • چگونه هسمر خود را بعد از خیانت ببخشیم
 • چگونه بتوانیم نه بگوییم
 • به چه نوع از اختلالات شخصیتی هرقدر خوبی کنیم باز موثر نخواهد بود
 • چگونه بتوانیم کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم
 • و ...

ویدیوهای روانشناسی با موضوع خانواده درمانی

فاکتورهای سلامت روح و روان، عیب یابی و عیب جویی، انتخاب رابطه ی اشتباه و تکرار آنها، نشانه های بلوغ فکری، باورهای غلط روانکاوی، رضایت خوشبختی و احساس آرامش درونی، احساس بیقراری، عدم امنیت، خود سرزنشی، خودتنبیهی، ترس و فوبیا و اضطراب، ازدواج، انتخاب درست، میم های ضروری ازدواج، اختلالات شخصیت و مشکلات مربوط به روابط... از موضوعاتی هستند که می توانید پاسخ به آنها را به صورت ویدیو یا پادکست روانشناسی از قسمت زیر مشاهده کنید.

 • پادکست های روانشناسی همسرداری و رابطه زناشویی
 • پادکست های روانشناسی ازدواج و انتخاب همسر
 • پادکست های روانشناسی طلاق و مشاوره طلاق
 • پادکست های روانشناسی تله های زندگی
 • پادکست های روانشناسی مشکلات روحی

پادکست روانشناسی در ارتباط با شخصیت کودک و نوجوان

اختلالات سلامت روان در کودکان به طور کلی به عنوان تاخیر یا اختلال در ایجاد تفکر ، رفتارها ، مهارت های اجتماعی یا تنظیم احساسات متناسب با سن تعریف می شود. این مشکلات برای کودکان ناراحت کننده است و توانایی آنها در عملکرد خوب در خانه ، مدرسه یا سایر موقعیت های اجتماعی را مختل می کند. درک اختلالات سلامت روان در کودکان دشوار است زیرا رشد طبیعی دوران کودکی، فرایندی است که شامل تغییر است. علاوه بر این، علائم یک اختلال، بسته به سن کودک ممکن است متفاوت باشد ، و کودکان ممکن است نتوانند در مورد احساس خود و یا نحوه رفتارشان توضیح دهند. اختلالات روانی می توانند در دوران کودکی شروع شوند. به عنوان مثال می توان به اختلالات اضطرابی ، اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD) ، اختلال طیف اوتیسم ، افسردگی و سایر اختلالات خلقی ، اختلالات خوردن و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) اشاره کرد. بدون درمان ، این شرایط بهداشت روانی می تواند مانع از دستیابی کامل کودکان به بالقوه خود شود. بسیاری از بزرگسالانی که به دنبال درمان سلامت روان هستند در مورد تاثیر اختلالات روانی در دوران کودکی خود فکر می کنند و آرزو می کنند که زودتر آنها شناسایی و برطرف شوند. از طرفی نگرانی در مورد انگ مرتبط با بیماری های روانی ، استفاده از داروها و هزینه درمان نیز ممکن است والدین را از مراقبت از کودکی که مشکوک به بیماری روانی است باز دارد. و یا حتی انها نخواهند که جهت مشاوره و کمک گرفتن از روانشناس کودک اقدام کنند بنابراین ، گوش دادن به پادکست های روانشناسی تربیت کودک، فرصت آشنا شدن با روش های درست رفتار با کودک، تشخیص انواع اختلالات رفتاری کودک و بیماری های روانی و ... را برایشان فراهم خواهد کرد. همچنین اکثر موضوعاتی که ما به آنها پرداخته ایم، سوالت روانشناسی مشابه هم هست و جزو مشکلات رایج روانشناسی می باشد و درنتیجه ممکن است مشکلات والدین بسیاری ، جزو همین پادکست ها باشد.
درنهایت موضوعی که بسیار اهمیت دارد، بعد از تشخیص یا حتی تردید درباره ی رفتارهای کودک خود، حتما باید جهت درمان اقدام کنید . پس از مراجعه به یک روانشناس کودک، پرسیدن سوالات و ارائه اطلاعات ، مراقبت از فرزند شما آغاز می شود و صحبت با روانشناس، باعث ایجاد اعتماد می شود و منجر به دریافت نتایج بهتر . در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید هنگام ملاقات با روانشناس بپرسید:

 • آیا از رویکردهای درمانی که توسط تحقیقات پشتیبانی می شود، استفاده می کنید؟
 • آیا والدین را در درمان مشارکت می دهید؟ اگر بله، والدین چه کارهایی باید انجام دهند؟
 • آیا بین جلسات "تکلیف خانه" وجود خواهد داشت؟
 • پیشرفت چگونه ارزیابی می شود؟
 • چقدر زود می توان انتظار داشت که شاهد پیشرفت باشیم؟
 • درمان باید چقدر طول بکشد؟
 • نیازی به دارو درمانی هست یا خیر

پادکست روانشناسی | ویدیوهای فرزندپروری
پادکست های مربوط به فرزند پروری

همانطور که گفته شد، در شرایط فعلی قرنطینه و اضطراب و ترس از ابتلا به کووید و درنتیجه امتناع از شرکت در جلسات مشاوره در زمینه فرزند پروری، کنسل شدن کلاس ها و دوره های آموزشی، در خانه ماندن کودکان و نوجوانان و عدم تعامل آنها با هم سن و سالان و در مقابل ارتباطات بیشتر و گسترده تر با خانواده، متاسفانه تعارضات و مسائل بین والدین و فرزندان نیز گسترش پیدا می کند و در صورتیکه به نشانه ها و علائم رفتاری فرزندان توجه نشود عواقب بسیار جدی ای در آینده شخصیت آنها را تهدید خواهد کرد. علاوه بر استفاده از پادکست های روانشناسی رایگان ما، شما می توانید از طریق ارسال نظر در سایت یا ایمیل یا ارسال پرسش با ما در ارتباط باشید. تربیت فرزند می تواند چالش برانگیز باشد. حتی در بهترین شرایط ، رفتارها و احساسات آنها می تواند مکرر و سریع تغییر کند. همه کودکان گاهی غمگین ، مضطرب ، تحریک پذیر یا پرخاشگر هستند ، یا گاهی اوقات نشستن آرام ، توجه یا تعامل با دیگران را با مشکل مواجه می کنند. در بیشتر موارد ، اینها فقط مراحل معمولی رشد هستند. با این حال ، چنین رفتارهایی ممکن است نشان دهنده مشکل جدی تری در برخی از کودکان باشد.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

  سوال خود را از ما بپرسید