تبدیل تهدیدات و تنبیه ها به فرصت ها_از نظر روانشناسی چگونه تهدیدات و تنبیه ها را به فرصت ها تبدیل کنیم روانشناسی شخصیت

تبدیل تهدیدات و تنبیه ها به فرصت ها_از نظر روانشناسی چگونه تهدیدات و تنبیه ها را به فرصت ها تبدیل کنیم

تبدیل تنبیه به فرصت یعنی چه

سال دوم دبستان بودم يك معلم بسيار سخت گير و جدي داشتم يك بار او من را بدين گونه تنبيه كرد و گفت برو هفت دور حياط بدو . تنبيه اي  كه براي من در نظر گرفت ٧دور دويدن دور حياط بود . اين اتفاق براي من بارها و بارها اتفاق افتاد يكي از ان زمان ها كه ان معلم سخت گير من داشت من را دوباره از طريق دويدن تنبيه مي كرد به من گفت برو دوباره ٧دور بدو . و من به معلمم گفتم چرا ٧دور ١٧دور برم معلمم گفت دختر ديوانه اي به او گفتم ورزش خوبي است و من دوست دارم ان را هر روز صبح انجام دهم . گويا من با ورزش كردن تنبيه او را خراب كرده بودم . من از ان استفاده كرده بودم. معلم من بعد از ان اين مدل تنبيه كردن را براي من متوقف كرد . بنابراين دوستان عزيزم اگر ما هوشيار باشيم مي توانيم فرصت ها را در همه جا پيدا كنيم و تهديد ها و تنبيه ها را به فرصت تبديل كنيم . و اين خاطره من را ياد داستاني انداخت كه تمساحي به كشتي حمله ور مي شود تمام اهالي كشتي هر چيز در كشتي بود به سمت تمساح پرت كردند و تمساح انرا بلعيد تا اينكه شروع كردند به پرت كردن افراد در كشتي ولي باز تمساح هر كدام را كه مي بلعيد باز حمله مي كرد . اخر سر تصميم گرفتند اين كمكي نمي كند ما چيزها را مي دهيم ولي براي چند لحظه تمساح مشغول مي شود و دوباره مي ايد بنابراين همه با هم حمله كردند و شكم تمساح را پاره كردند . بنابراين پرسش اين نباشد چه بايد داشته باشيم تا نااميد و منفعل فقط غر بزنيم  بلكه پرسشمان را بدين صورت تغيير دهيم كه چه بايد بكنيم.

تبدیل تهدید به فرصت

چگونه تنبیه را به فرصت تبدیل کنم

همانگونه که در مطلب شخصیت کاریزماتیک چیست به شما توضیح دادم، افراد کاریزما و افراد قوی، که می توانند روی مسائل و مشکلات تمرکز کنند و از کاه کوه نسازند و زندگی خود را تحت تاثیر مشکلات قرار ندهند و همواره در بدترین شرایط رو به پیشرفت حرکت کنند، از تهدیدها و تنبیه ها برای خود فرصت می آفرینند درست مانند همین مثالی که برایتان مطرح کردم.

چگونه تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم

همیشه باید به یاد داشته باشیم که زندگی توام با رنج و سختی است و همواره غم و اندوه بخشی جدانشدنی از زندگی افراد است اما اینکه چطور با مشکلات برخورد کنیم خود را ببازیم و یا از آن شرایط پیشآمده استفاده کنیم تا پخته تر و آگاه تر شویم و به پیشرفت برسیم، آنوقت در زندگی موفق خواهیم بود و به احساس رضایت و خشنودی خواهیم رسید.

در ویدیوی زیر  با موضوع چگونه تهدیدات و تنبیه ها را به فرصت ها تبدیل کنیم راهکارهای ساده ای را برای شما مطرح کرده ایم:


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید