خانم دكتر من مدام رابطه خودم با بقيه قياس ميكنم من كارم درسته واقعا ؟

همانطور که هر فردی ویژگی‌های منحصر به خود را دارد، هر رابطه‌ای نیز تفاوت‌های خاص خود را دارد. آنچه در این بین مهم است این است که رابطه، دو طرفه باشد و نیازهای عاطفی دوطرف در حد قابل قبولی در رابطه برآورده شوند. 

اما گاهی اوقات، ما بیشتر می‌خواهیم و با اینکه طرف مقابل درک، توجه، همدلی و حمایت به ما می‌دهد اما دوست داریم بیشتر دریافت کنیم، چیزی خلاف میل ما نباشد و پاسخ منفی نشنویم. 

گاهی هم انتظار داریم تمام نکات خوب در روابط اطرافیانمان را یکجا در رابطه‌مان داشته باشیم. اینجاست که باید از خودمان بپرسیم چقدر این خواسته‌ها و انتظارات ما واقع بینانه است؟ 


معمولا افرادی که دچار طرح واره های محرومیت هیجانی یا استحقاق  هستند، انتظارات سطح بالایی از طرف مقابلشان دارند و بدون اینکه توجه کنند خودشان تا چه حد در خوشحال کردن طرف مقابل موفق بوده‌اند، فقط دست بگیر دارند و روی آنچه می‌خواهند و ندارند تمرکز می‌کنند. 

شركت در گروههاي درماني كه روي طرحواره هاي شما كار خواهم كرد می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید آیا نارضایتی شما از رابطه به دلیل مشکلی واقعی در رابطه است یا ناشی از کاستی‌های شما در دوران کودکی است که در روابط فعلی شما سرشکن شده است