روانشناسی ازدواج_تعریف ازدواج از دیدگاه روانشناسی
روانشناسی ازدواج_تعریف ازدواج از دیدگاه روانشناسی ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
چهار میم ضروری ازدواج را بشناسیم_قبل از ازدواج آنها را درنظر بگیریم روانشناسی ازدواج

چهار میم ضروری ازدواج را بشناسیم_قبل از ازدواج آنها را درنظر بگیریم

ميم اول: مشاهده

مشاهده يعني اين که براي انتخاب همسر خوب مشاهده کنيد، ظاهر و قيافه طرف مقابل را بررسي کنيد، شکل و حرکات، شيوه گفتار و رفتار ظاهري او را به عنوان شرط اول بپذيريد. زيرا بارها ديده ایم که زن و شوهر بعد از چندين ماه زندگي مشترک به این نتیجه رسیده‌اند که زن قد بلند ميخواستم اما خانمم قدش کوتاه است يا خانمي گفته است که شوهرم نميتواند در جمع صحبت کند،خوب لباس نمي پوشد و از اين قبيل نظرها، بنابراين افراد در جلسات خواستگاري تا حدي بايد مشخصات ظاهري و رفتاري طرف مقابل را ببينند و بپسندند. ضرورت ضرورت مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

ازدواج

 


ميم دوم: مصاحبه

مصاحبه يعني اين که 2 نفر بايد خوب با هم صحبت کنند و درباره نکات مثبت و منفي يکديگر و مسائل مهمي که در تاريخچه زندگي هر کدام وجود دارد، سوال کنند. بيماري هاي خاص، محل سکونت آينده و اين که ميخواهند شغل شان چه باشد، نحوه تربيت فرزندان و درباره مسائل ديگري که ممکن است پيش بيايد صحبت کنند و در چندين جلسه و با شیوه خاص حانواده دختر و پسر با هم ديدار و گفت و گو داشته باشند تا نسبت به هم شناخت بيشتري پيدا کنند.

 مطلب پیشنهادی : با همسر درون گرا ازدواج کنیم یا برون گرا و ازدواج با هریک چه ویژگی های مثبتی دارد


ميم سوم: مکاشفه

مکاشفه يعني دختر يا پسر به قصد تحقيق و بررسي از زندگي اجتماعي طرف مقابل پرسش کنند از مدرسه، محل کار، محل سکونت، دانشگاه و... تا ببينند وجهه اجتماعي او چگونه است. برخوردش با مردم در اجتماع چطوري است مثلا فردي که با هيچ فردي ارتباط ندارد و دوست صميمي هم ندارد شايد دچار بدبيني باشد يا اختلالات ديگر که بهتر است همان ابتدا با پرسيدن از افراد مختلف چهره اجتماعي او بهتر شناخته شود.


ميم چهارم: مشاوره

بايد پذيرفت که امروزه ديگر اهميت مشورت کردن و مشاوره‌ قبل از ازدواج بر هيچ فردي پنهان نيست. علاوه بر مشورت با بزرگترها و استفاده از تجربه آنها بايد بدانيد که در جلسات مشاوره بر اساس تخصص، تبحر و تجربه مشاور 2 نفر با هم مقايسه ميشوند تا مشخص شود ميان شان تا چه حد و چه ميزان سازگاري وجود دارد و تناسب زندگي اين 2 با هم چقدر است و بر همين اساس هر 2 مورد سنجش مشاور قرار ميگيرند و چون مشاور يک فرد بيطرف است ميتوان روي اظهار نظر او حساب کرد و تاييد يا عدم تاييد او را به حساب مخالفتهاي بيجاي بعضي اطرافیان نگذاشت.

 

مشاوره قبل از ازدواج


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

  1. ارش
    ارش

    عالی

سوال خود را از ما بپرسید