روانشناسی طلاق چیست؟_روانشناسی طلاق  و علل طلاق از دیدگاه روانشناسی
روانشناسی طلاق چیست؟_روانشناسی طلاق و علل طلاق از دیدگاه روانشناسی ٠٢١٨٨٣٧٧٨١٦
بلایی که طلاق عاطفی بر سر کودکان می‌آورد_پیامد طلاق عاطفی بر روی فرزندان روانشناسی طلاق

بلایی که طلاق عاطفی بر سر کودکان می‌آورد_پیامد طلاق عاطفی بر روی فرزندان

تاثیرات طلاق عاطفی بر روی فرزندان

در این حالت جو خانواده سرد و بی روح است و حتی امکان دارد زوج درگیری های فیزیکی نیز پیدا کنند، در این حالت زوجین از صحبت کردن با یکدیگر اجتناب می کنند. با وقوع طلاق عاطفی که در حال حاضر بین خانواده ها به شدت در حال افزایش است، فرزندان دچار مشکلات روحی و عاطفی شدیدی می شوند و بیشترین پیامد منفی و اثرات مخرب، بر روح و روان آنها وارد می شود.

طلاق و دلایل آن

علائم افسردگی، پرخاشگری، اضطراب، و استرس در این فرزندان شدت قابل ملاحظه ای دارد. آنها به دوستان خود وابسته شده و مایل نیستند زمان زیادی در منزل باشند. حتی اگر در منزل هستند به اتاق خود یا دوستان مجازی پناه می برند و از بودن کنار والدین به شدت امتناع می کنند. در این کودکان علائم کم اشتهایی یا پر اشتهایی عصبی نیز قابل مشاهده است، این کودکان به کرات دچار مشکلات خواب یا کابوس می شوند و کودکان معمولا در چنین خانواده هایی در انجام تکالیف درسی دچار ضعف شدید می شوند و مشکلات تحصیلی در آنها شدت می گیرد.

آثار مخرب این نوع زندگی (طلاق عاطفی والدین) بر پسران بیشتر از دختران بوده است. آن ها دچار پرخاشگری های فیزیکی و کلامی بیشتری می شوند. این در حالیست که در دختران علائم افسردگی و اضطراب افزایش بیشتری دارد.

مرتبط: افزایش خلاقیت در کودکان

بسیاری از این فرزندان خود را مسئول بودن والدین کنار هم می دانند. چرا که بسیاری از اوقات والدین اعلام می کنند به خاطر فرزندان زندگی زناشویی توأم با بی مهری را تحمل می کنند. به همین دلیل کودکان در این حالت خشم و احساس گناه زیادی را تجربه می‌کنند. آنها در این خانواده نابسامان احساس امنیت نکرده و آرامش خود را از دست می دهند و دچار بدبینی شدید می شوند و حتی برای انتخاب کار، تحصیل و همسر دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید