رابطه با افراد متاهل_ چرا عاشق مرد یا زن متاهل می شویم؟ روانشناسی رابطه

رابطه با افراد متاهل_ چرا عاشق مرد یا زن متاهل می شویم؟

عاشق دختری شدم که در یک رابطه عاطفی قرار داره!

از من سوال شده که سلام خانم دکتر ، من یک دختری که 6 سال از من بزرگتر هست رو خیلی دوستش دارم. او دوست پسر داره ولی خب دوست پسرش خیلی مشکل داره و همیشه در مورد او با من دردودل می کرد در حین این دردودل های مکرر من عاشق او شدم. خیلی دوستش دارم ولی جدیدا متوجه شدم رابطه اش با دوست پسرش بهتر شده و او را به من ترجیح داده دارم دیوونه می شم واقعا باید چه کار کنم از دوری او؟ با پاسخ به این سوال می خوام خدمتتون توضیح بدم که چرا ما جذب آدمهای متاهل یا درگیر رابطه عاطفی می شویم ؟ 

چرا عاشق زن یا مرد متاهل می شویم

چرا جذب افراد متاهل می شویم

دوست عزیز وقتی شما وارد رابطه با کسی می شین که متاهله یا درگیری عاطفی با کس دیگری داره انگار همه نگاهتون و و ذهنتون معطوف به طرف مقابله مثل اینکه چرا آخه داره منو گول می زنه چرا نمی تونه به من متعهد باشه چرا آن را به من ترجیح داده، مگر من چی کم دارم نسبت به طرف مقابل، چرا متوجه نیست که من براش کیس بهتری هستم تا شوهرش یا دوست پسرش . وقتی به این سوالات دقت می کنید می بینید توی همه این سوالات انگار فقط طرف مقابل موضوعه. کاملا مشخص هست که توی این شرایط چقدر احساس گیجی و سردرگمی می کنید و این گیجی و سردرگمی هم همش به خاطر اینه که می خواهی دلیل رفتارهای طرف مقابلت رو متوجه بشی و شما هم نقش بسیار مهمی دارید در نگهداری این رابطه . بنابراین شما دوست عزیز به جای اینکه مدام از خودت در مورد او سوال کنی بهتره از خودت بپرسی که چرا شما جذب این خانم شدید. البته به چهره و زیبایی این خانم که اگر عاملی بوده که شما جذب ایشون شدید کاری ندارم اینکه حتما در شما گره ای وجود داشته که شما جذب کسی شدید که دست نیافتنیه و از همون اول می دونستید که ارتباط با ایشان به یک ارتباط مداوم ختم نمیشه اما این رابطه را شروع کردید.

درباره روانکاوی بیشتر بدانید قطعا برای درمان گره های شخصیت خود نیاز به آن خواهید داشت : روان درمانی یا روانکاوی چیست

ریشه ی عاشق و جذب مرد یا زن متاهل شدن از نظر روانشناسی

مثلا ممکنه شما در کودکی یک پدر و مادری داشتید که از نظر هیجانی سرد و بی تفاوت بودند و همیشه برای شما غیر قابل دسترس بودند و خونه ای که در ذهن شما ساخته شده این هست که جذب افرادی بشید که این ویژگی ها رو دارند و غیر قابل دسترس باشند و همین میشه شما وقتی یک فردی را می بینید که سرد و بی تفاوته و یا اینکه نه سرد هست نه بی تفاوت ولی غیر قابل دسترس هیت گویا گیرنده های شما بیشتر فعال می شن و نسبت به آن فرد غیر قابل دسترس یک احساس هیجان شدیدی پیدا می کنید و به شدت جذب ایشون می شید و مورد دیگه اینکه ممکنه شما فردی باشید که احساس ارزشمندی بسیار پایینی دارید و خودتون رو آنقدر جذاب و دوست داشتنی نمی دانید و چون خودتون رو جذاب و دوست داشتنی نمی دانید احساس می کنید که ممکنه هرکسی با شما ارتباط برقرار نکنه یااگر هم ارتباط برقرار کرد، ممکنه کس بهتری را ببینه جذب آن طرف بشه و شما رو رها کنه و بخاطر همین احساس بی ارزشی نسبت به خودتون شما جذب افراد غیر قابل دسترس می شید و عامل بعدی اینکه وقتی ما در شرایط خانوادگی بزگ شده باشیم که آنها سرد و بی تفاوت بودند و بابت این سردی و بی تفاوتی بسیار آسیب دیده ایم گویا به طور ناخودآگاه دوست داریم دوباره آسیب ببینیم و آن را ادامه بدیم و مجدد می ریم سراغ فردی که سرد و بی تفاوته و مدام ما باید در رابطه برای حفظ آن تلاش کنیم.

مطلب چرا عاشق آدمهای اشتباه میشویم نیز برای شما که بدنبال شناخت خود، گره ها و تله های شخصیتیتان هستید و به این آگاهی رسیده اید که قطعا انتخاب عشق اشتباه از شخصیت و بینش آن فرد نشات می گیرد، مفید خواهد بود.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید