فیلم آلفا_تحلیل روانشناختی فیلم سینمایی آلفا تحلیل فیلم های سینما

فیلم آلفا_تحلیل روانشناختی فیلم سینمایی آلفا

تحلیل روانشناسی فیلم آلفا

در فیلم آلفا شما مشاهده می کنید جوان ترین غارنشین گروه طی سانحه ای از بقیه جدا می شود . گاومیشی به پسر جوان حمله می کند و او را به دره ای پرت می کند اما پسر به صورت معجزه آسایی زنده می مونه و شما در فیلم آلفا شاهد دوستی و رفاقتی میان شخصیت اصلی فیلم با گرگ هستید. تلاش این پسر در راه پیدا کردن خانه در رابطه ای که با گرگ می گیرد بسیار قابل تحسین است. در این فیلم شما می بینید که اگر آن پسر جوان در تمام مسائل و سختی ها دوام آورد داشتن همراهی یک موجود گرم و دوست داشتنی بود که به حمایت و عشق یکدیگر نیاز داشتند. محتوای فیلم آلفا می تواند به ما بیاموزد که هر کاری بازخوردی دارد. انسانی که گرگی را نجات می دهد و شما در صحنه های مختلف فیلم می بینید که اینبار گرگ انسان را نجات می دهد. صحنه ای که پسر جوان زیر یخ های قطبی گیر می کند، گرگ یخ را می شکند و او را نجات می دهد یا نجات پسر جوان از شیر سیاه توسط گرگ. گویا این فیلم به ما می گوید که هر انسانی هم می تواند در درون خود صفت گرگ داشته باشد.

فیلم آلفا

مهم ترین پیام فیلم آلفا ، رهبری با قلب !

و در تمام طول زندگیمان با افرادی مواجه شویم که دارای صفات خوب و بد باشند. فیلم آلفا به ما می آموزد که اگر بتوانیم با هرکسی از راه درستش وارد شویم می توانیم از پس هرکسی برآییم. پسر جوان داشت از راه قلبش گرگ را رهبری می کرد . بهترین راه رهبری، رهبری با قلب است. آلفا یکی از فوق العاده ترین فیلم هایی است که پیشنهاد می کنم حتما حتما ببینید چون واقعا میخکوبتون می کنه...

مطلب پیشنهادی : خوددوستی چیست

تکیه بر خود و اتکا به قدرت خود، درس روانشناختی دیگری از فیلم آلفا

قبیله ای که برای شکار می روند و برای اولین بار یک جوانی را که پسر رئیس هست را می خوان که همراه خودشون ببرن . گرچه پسر کاملا بی تجربه و خام است و با توجه به مشکلی که پیش می آید که شما در فیلم مشاهده می کنید. جوان توسط گاومیش به پایین دره پرت می شه و به همین خاطر بقیه فکر می کنند که او مرده است و رهایش می کنند و این پسر زمانی که به هوش می آید به دنبال پدرش می گردد او را صدا می کند و امیدی دارد بلکه بتونه پدرش رو پیدا کنه ولی وقتی سنگهای یادبود خودش رو دید، انجاست که که متوجه میشه آنها رفته اند و امیدش رو از پدرش از دست می ده و همانجا متوجه میشه که دیگه باید به خودش تکیه کنه پاش شکسته ولی چیزی که هست اینه که چون دیگه به خودش تکیه کرده، پاش رو هم جا میندازه. 

فیلم سینمایی آلفا | تحلیل روانشناختی

دوستان عزیزم وقتی شما گیر کنید، تنها و تنها تکیه گاهتون خودتون باشین برای زنده ماندن و بقاتون هر کاری لازم هست رو می کنید همانطور که این پسر برای زنده ماندشن کرم و حشره هم خورد و یاد گفته های پدرش می افته که می گه زندگی کردن فقط برای آدمهای قوی است که بادی به دستش بیاری هیچوقت زندگی را دودستی تقدیممان نمی کنند. با توجه به اینکه طبیعت وحشی دیگه اجازه نمی ده این خام و ناپخته بمونه گویا طبیعت وحشی دیگه به او محاله اجازه بده که ترسو بونه و تکیه گاهش پدرش باشه . 

مهربانی و استفاده از قدرت درون، پیام مهم فیلم آلفا


زمانی که گرگ ها به او حمله می کنند و او چاره ای جز شجاعت نداره ، یکی از گرگ ها زخمی میشه ، او دو گزینه پیش رو داره یا گرگ را بکشه و یا به او کمک کنه. پس در لحظه ای که می خواست گرگ را بکشه ، یاد حرفهای مادرش می افته که به او می گفت پسرم اگر پسر منی من جز مهربانی با تو رفتار دیگه ای نداشتم پس تو هم با مهربانی خودت ، خودت و دیگران را مدیریت کن. هیچ وقت با نیزه ات رهبری نکن مگر اینکه مجبور بشی. یادآوری همین صحنه ، باعث شد که صددرصد به قدرت درون خودش ایمان بیاره و تصمیم بگیره که به جای اینکه با نیزه تیزش کار آن حیوان را تمام کنه، با قلبش و با مهربانی، حیوان را مدیریت کنه و یا او را رهبری کنه. بعد از این اتفاق هست که فصل جدیدی در زندگی او شروع میشه و اسم گرگ رو هم آلفا می گذاره...

مرتبط: چگونه به فرزند خود اعتماد به نفس بدهیم


از آنجا که درصددیم تا بهترین فیلم های انگیزشی و آموزش روانشناسی را تحلیل کنیم و آموزه های آنها را به طر کامل، دراختیار علاقه مندان قرار دهیم، پادکست روانشناسی با موضوع تحلیل و بررسی فیلم آلفا را تهیه کرده ایم که در آن به طور گسترده ،نتیجه ها و پیام ها، تکنیک ها و راهبردهای ارائه شده در آن برای به کار گیری در زندگی را مطرح کرده ایم که جهت تهیه آن می توانید با ما تماس بگیرید.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید