فیلم کوهی میان ما_تحلیل روانشناختی فیلم سینمایی کوه میان ما تحلیل فیلم های سینما

فیلم کوهی میان ما_تحلیل روانشناختی فیلم سینمایی کوه میان ما

تحلیل فیلم کوهی میان ما

تلاش برای زنده ماندن

داستان فیلم در ارتباط با دکتری به نام ادریس البا و یک عکاس خبری به نام الکس می باشد که یک سفر هواپیمایی را با یکدیگر تجربه می کنند اما متاسفانه هواپیمای آنها سقوط می کند ولی هر دو زنده می مانند و هر دو مجبور می شوند که مشکلات و مسائل زیادی را برای زنده ماندن طی کنند. درصورتیکه آذوقه بسیار کمی دارند گویا کوهستان برای آنها می شود بزرگترین دشمن و بسیار با آنها بی رحمانه برخورد می کند. از یک طرف سرمای بسیار زیاد از طرف دیگر بحران بی غذایی ، ادریس البا اصرار برای ماندن در لاشه هواپیما تا بلکه کسی آنها را پیدا کند اما الکس اصرار برای کاری کردن و حرکت کردن و آن مکان را ترک کردن که ناچار به مخالفت شدید ادریس البا می شود و خود به تنهایی راهی می شود اما ادریس می بیند نمی تواند تنها بماند و درنهایت به ناچار با او همراه می شود.

فیلم کوهی میان ما | تحلیل روانشناختی

ورود عشق

قدرت و نفوذ عمیق عشق در شرایط بسیار سخت

گویا چیزی که باعث زنده ماندن آنها می شود عشق یکی شدن آنهاست گویا کوهستان برای آنها می شود بهانه ای در پیشکش عشق!!! عشق و علاقه ای که بین آنها به وجود می آید می شود معنای زندگی هر دو نفر برای تلاش برای زنده ماندن می شود. گویا امید به زندگی با توسل به عشق به تصویر کشیده شده و کارگردان فیلم کوهی میان ما سعی بر نشان دادن قدرت انسان در طبیعت خشن و همچنین فوران عشق در اثر تلاقی دو انسان مختلف در مکانی عجیب است. با توجه به اینکه الکس خود عاشق کس دیگری است و ادریس بن هم خود عاشق همسر فوت شده اش است که همیشه صدای ضبط شده او را بارها و بارها می شنود.
هیچکدام برنامه ای برای عاشق شدن ندارند و در اثر سرمای شدید زمستان در روزهای بسیار سخت و از شدت سرما فقط در حال لرزیدن و چسبیدن به یکدیگر هستند و حتی هیچ هیچ کنش عاشقانه ای را پی ریزی نکرده اند. اما بعد از رهایی از آن بحران و زنده ماندن به طرز شگرفی عاشق هم گشته اند. عاشق شدن مردی بسیار منطقی که جراح مغز است و بسیار محتاط و دقیق سعی در کنترل شرایط دارد و با خبرنگاری در ارتباط مستقیم قرار گرفته که بسیار ریسک پذیر و هیجانی است و اصلا تحت هیچ شرایطی حاضر نیست شانس بقا را یک جا از دست بدهد بدون اینکه تلاشی برای زنده ماندن کند.

مطلب پیشنهادی: عشق پایدار چگونه به وجود می آید

فیلم کوهستان میان ما | تحلیل روانشناسی و آموزه های آن

قدرت عشق و قدرت عقل به موازات هم در کوه میان ما

الکس در این فیلم دوست دارد به قول خودش بیشتر با غریزه اش یا با قلبش تصمیم بگیرد ولی بن بیشتر با عقل و منطقش تصمیم می گیرد. در فیلم سینمایی کوه میان ما ، گویا شرایطی برای دو فرد فراهم می شود که توانمندی ها و ویژگی های شخصی خود را بهتر بشناسند و هریک توان ذهنی و بدنی خود و دیگری را مورد ارزیابی قرار داده و عشقی که بین آنها بوجود می آید عشق حاصل از فعل و انفعالات شیمیایی مغز و هورمونی نیست بلکه عشقی است که ابتدا هر فرد در ارتباط با خود به آن می رسد، ایمان به خودباوری و توانمندی های خود و سپس باور به دیگری و توانمندی دیگری این نوع عشق ، عشق حاصل از نیاز نیست که به دلیل برآورده کردن نیاز یکدیگر وابسته هم باشند بلکه عشق حاصل از دلبستگی است که هرکدام خود ابتدا تکیه بر خود دارند و توانمندی های خود و عشق آنها حاصل از نیاز به یکدیگر نیست بلکه عشق حاصل از دلبستگی است که هریک برای زنده ماندن خود و دیگری هرکاری لازم است انجام می دهند.

مرتبط : در مقابل عشق سالم و واقعی، عشق ویرانگر یا ناسالم چیست، چگونه بتوانیم اختلالات شخصیتی طرف مقابل را تشخیص دهیم. خلاصه کتاب عشق ویرانگر را مطالعه نمایید

از آنجا که تحلیل تخصصی پرمحتواترین فیلم های سینمایی انگیزشی مطرح و پربازدید را در روند کاریمان قرار داده ایم و تصمیم داریم به دانش و نتایجی که شما عزیزان از تماشای این فیلم ها به دست می آورید بیفزاییم، به زودی نکات و آموزه های روانشناختی گسترده در ارتباط با فیلم کوهستان میان ما را که شامل مطالبی درباره عشق، اهمیت آن، عشق سالم و تکنیک های مؤثر در روابط عاشقانه می باشد را به صورت پادکست روانشناسی ویژه، در همین صفحه قرار خواهیم داد.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید