افراد سمی_چگونه شناسایی افراد سمی و ویژگی های آنها روانشناسی شخصیت

افراد سمی_چگونه شناسایی افراد سمی و ویژگی های آنها

افراد سمی چگونه افرادی هستند؟

برای همه ما پیش آمده که متاسفانه با افرادی معاشرت و تعامل داشته ایم که احساس کردیم بعد از تعامل با آنها ، کوهی از بار و خستگی و انرژی منفی بر دوشمان سنگینی می کندو احساس خستگی یا کرختی می کنیم. گاهی برای خودمان این سوال پیش می آید که این شاید تصور من است یا شاید از بدبینی من است یا اینکه من چرا اینهمه احساس غم و خستگی دارم درحالیکه روز پرکاری را نداشته ام و بار استرسی زیادی متحمل نشده ام که اینگونه انرژی ام تحلیل رفته! متاسفانه اینها نشانه های یک ارتباط سمی است که با افراد سمی برقرار می شود. قبل از اینکه بحث را به طور گسترده بررسی کنیم باید این را بدانیم انسانهای سمی ممکن است از لحاظ ظاهر یا برخورد بسیار افراد متمدن و باشخصیت و دانا به نظر برسند طوریکه افراد را جذب خود می کنند اما به محض ارتباط با این افراد، همه چیز خلاف خودش را نشان می دهد و اینکه می بینیم این افرا اصلا آنقدر که خودشان تلاش می کنند خوب به نظر بیایند ، خوب نیستند. نکته مهم دیگر این است که گاهی ما با بررسی ویژگی های افراد سمی پی می بریم که خود ما نیز جزو این دسته انسان ها هستیم که خواه ناخواه روی اطرافیانمان تاثیر منفی می گذاریم و اطرافیان به ناچار ما را تحمل می کنند و یا از ما فاصله می گیرند و تعاملات و ارتباطاتشان را با ما کم می کنند. 
پس بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و با این نوع شخصیت انسان ها آشنا شوید شاید بسیاری از مشغله ها و درگیری ها و نشخوارهای ذهنی ما مربوط به ارتبطات با همین دسته افراد باشد که هرگز به آن پی نبردیم و نمی دانیم چگونه باید با آنها برخورد کنیم. متاسفانه گاهی نزدیک ترین افراد به ما اعم از همسر، خواهر برادر، یا پدر مادر یا فرزند ما دچار این مسئله هستند و ما نمی توانیم با آنها ارتبطامان را به طور کامل قطع کنیم. پس باید در این مواقع حتما با ویژگی های رفتاری ، ترفند ها و متدهایی که آنها به کار می برند آشنا شویم و به قولی وارد بازی آنها نشویم. چون به طرز خارق العادی افراد سمی می توانند در روح و روان ما نفوذ کنند و زندگی ما را به طور کامل دگرگون کنند.

افراد سمی چه افرادی هستند

خصوصیات افراد سمی چیست؟

تحقیقات نشان داده است مواجهه با افراد سمی میتواند بسیار بسیار روی مغز افراد تاثیر گذارد. طوریکه مغز در لحظه ممکن است واکنش های استرسی شدیدی از خود نشان دهد و این تاثیر می تواند کوتاه مدت یا دراز مدت باشد. پس نتیجه می گیریم که باید از این افراد سمی فاصله بگیریم تا به خودو مغزمان آسیبی نرسانیم. نتیجه معاشرت با این دسته اشخاص، جلوگیری از پیشرفت شما خواهد بود. به دست آوردن یا گسترده کردن افکار منفی درباره خودتان، ایجاد ناامیدی و ناتوانی، احساس پوچی و افسردگی ، عدم لذت بردن از زندگی همگی از نتایج نزدیک شدن به این دست آدمهاست. این افراد بدون جنگ و دعوا و توهین ، کاری می کنند که شما از همه دوری کنین و بدترین عواطف و احساسات را در خودتان به وجود بیاورید. البته گاهی آنها از ایجاد آشوب و عصبانیت در دیگران حس بسیار خوبی می گیرند و تمام تلاش خود را می کنند که دیگران را به حد جنون برسانند و اینگونه آرام می شوند. 

ویژگی های افراد سمی

ویژگی های بارز این افراد

دمدمی مزاجی دائم
افرادی که یک دقیقه خوبند یک دقیقه بد یک دقیقه خوشحال و یک دقیقه غمگینند و نه شما نه هیچکسی دلیل این تغییر حالت آنها را نمی فهمد. معلوم نمی شود از چه خوشحال و از چه ناراحت می شوند ودرتیجه اخم و قیافه عصبانی و خشم و بدرفتاری تنها چیزی است که عاید اطرافیان آنها می شود

افرادی که دائم در زندگی شما سرک می کشند و دوست دارند از همه چیز سردربیاورند و آنقدر در زندگی دیگران تجسس می کنند تا در نهایت به یک نقطه ای برای سوژه کردن ، مسخره کردن، تهمت زدن، ایراد گرفتن و ... پیدا کنند.
افراد قربانی که مدام دو گوش نیاز دارند تا برای آنها دردودل کنند و دائم از بدبختی هایشان در گذشته و حال و ترس های آینده بگویند و شدیدا هم نیاز دارند تا طرف مقابلشان با آنها همدردی و همدلی داشته باشد. این افراد در ابتدا ممکن است ابتدا بخاطر فرصتی که به دست آوردند بسیار بسیار زیرکانه شما را وارد بازی خود کنند تا مجبور شوید به حرف های آنها گوش دهید اما کم کم می بنیید تنها نتیجه ای که حاصل می شود این است که از انرژی شما کم می شود و به انرژی آنها افزوده می شود. 
افراد تعیین تکلیف کن و کمالگرا
برخی به شدت علاقه مندند برای دیگران تعیین تکلیف کنند، از خوبی ها و بدی های تصمیم هایی که دیگران می گیرند داستان بسازند و به طرفشان القا کنند که تصیمشان درست یا غلط است به قول معروف خود را علامه دهر می دانند و شدیدا در قالب یک فرشته نجات وارد می شوند تا شما را از تصمیمتان منصرف کنند حال تصمیمتان غلط باشد یا درست فرقی ندارد مهم این است که آنها وارد زندگی شخصی شما شوند و به هدف خود که گرفتن انرژی شماست برسند.
حسودها
حسودها هرگز در آرامش نیستند و به همین خاطر به آرامش دیگران نیز حسادت می کنند و گاهی در موارد شدیدی تلاش می کنند تا هرطور شده آرامش دیگران را از آنها بگیرند. 
خودخواههای دیوانه کننده
حتما انسان های خودخواه برخورد داشته اید که تنها و تنها خود و منافع خود را در نظر می گیرند و هیچکس دیگری برایشان مهم نیست. قطعا در کنار این افراد اضطراب، نگرانی و کلافگی شدیدی را تحمل کرده اید و شاید گاهی خود را مجبور کردید که به خاطر آن شخص آخلاق های منفی او را تحمل کنید و صبوری کنید که مطمئن باشید در این صورت شما هستید که متضرر می شوید. در زمینه افراد سمی ، ویژگی ها و شناسایی آنها ، فایل های صوتی تحت عنوان پادکست مشاوره برای افرادی که به دنبال مشاوره ارزان قیمت هستند ، تهیه کرده ایم.

پادکست مشاوره صوتی با موضوع افراد سمی

ویژگی های این افراد به موارد فوق منتهی نمی شود بلکه آنها ویژگی های منفی زیادی دارند. چیزی که مهم است این است که شما باید بتوانید آنها را  بشناسید و تصور نکنید که حتما باید با آنها ارتباط داشته باشید بلکه باید بتوانید حدود و مرزی را برای ارتباط با آنها در نظر بگیرید که کمتر متضرر شوید. وقتی این افراد را بشناسید می توانید رفتارهای آنها را پیش بینی کنید و دیگر از رفتارهای آنی و منفی آنها شوکه نمی شوید و از وره درنمی روید و سعی می کنید بهترین روش ها را در مقابل آنها به کار بگیرید.

برای توضیح ساده ترین حالت ، فرد سمی کسی است که رفتار او منفی و استرس را به زندگی شما اضافه می کند. ما اغلب این سال را می پرسیم "چرا این شخص اینگونه رفتار می کند؟" و "دقیقاً چه چیزی باعث شد این فرد اینقدر سمی باشد؟" و معمولاً پاسخی برای این سوالات وجود دارد. بسیاری از افرادی که رفتارهای سمی دارند ، خود دچار صدمه شده اند و به جای برخورد با این آسیب ، این افراد شروع به نشان دادن ویژگی های سمی می کنند. این افراد معمولاً نمی دانند چگونه آسیب ها و استرس ها را به شیوه ای سالم پردازش کنند ، بنابراین در نهایت با افراد ناخوشایند هستند.

مسمومیت یک اختلال روانی محسوب نمی شود ، اما برخی از اختلالات روانی می توانند علت اصلی رفتارهای سمی مانند اختلال شخصیت مرزی ، اختلال استرس پس از سانحه یا اختلال دوقطبی باشند.

 


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید