زود انزالی در مردان_دلایل و روش های درمان زودانزالی در مردان روانشناسی مشکلات جنسی

زود انزالی در مردان_دلایل و روش های درمان زودانزالی در مردان

زود انزالی چیست؟

زود انزالی به حالتی گفته میشود که یک مرد زمان بسیار کوتاهی از شروع رابطه قبل از شریک جنسی خود ارضا شود. از شروع رابطه جنسی تا زمانی که یک مرد به انزال میرسد حدود 4 تا 5 دقیقه طول میکشد ولی در حالی که یک فرد دچار زود انزالی شود، این مدت به چند ثانیه کاهش پیدا میکند. معمولا افرادی که دچار زود انزالی میشوند نمیتوانند یک رابطه جنسی ایده آل با همسر خود داشته باشند. معمولا بین 20 تا 30 درصد مردان در سنین مختلف دچار زود انزالی میشوند، زود انزالی ممکن است طبیعی بوده و به خاطر پرهیز طولانی مدت از رابطه جنسی باشد ولی زود انزالی دائم جای نگرانی داشته و باید درمان شود. همچنین اختلال دیر انزالی نیز در بین مردان شایع می باشد.

زودانزالی

دلایل زود انزالی

زود انزالی میتواند دلایل فیزیکی و یا روانی در فرد داشته باشد. انزال زودرس معمولا در جوانان بیشتر رخ میدهد و تعداد زیادی از موارد زود انزالی ریشه روانی دارند. هم چنین اضطراب نیز مانند سایر عوامل فیزیکی و احساسی مثل افسردگى و استرس در زود انزالی تاثیر داشته باشد. درباره میل جنسی در مردان نیز مطالعه ای داشته باشید.

راهکارهای درمانی زود انزالى مردان

برای درمان زود انزالی راهکار های مختلفی ارائه میشود و پزشکان معمولا مشاوره را پیشنهاد میکنند. یک مرد با توجه به موارد زیر میتواند به درمان زود انزالی خود کمک کند :

1. قبل از هرچيز بايد توجه داشته باشيد كه محيط و فضا و اتاقی كه در آن استراحت مي كند بايد فضاي آرام و امن باشد. زيرا فضاي امن و آرام زمينه كافی را براي عمل زناشويی فراهم مي كند و آرامش روانی محيط زمينه ساز عجله نكردن براي تمام شدن كار لازم و ضروري است. ولي اگر احساس شود ممكن است در معرض مشاهده ديگران حتی كودك خردسال و يا شيرخوار واقع شويد دچار مشكل مي شويد بنابراين توصيه مي شود در اتاق اختصاصی و درب اتاق بسته و حتي قفل شده عمل انجام گيرد.

2. اگر از مطلب خاصي دچار اضطراب می شويد به رفع علت اضطراب پرداخته شود. زيرا اضطراب از هر مطلب و موضوعی به از دست دادن كنترل و تسلط بر اعصاب و وضيت روانی منجر مي شود.

3. پيش از ارتباط جنسی، مرد حتما بايد با مالش نقاط حساس و جنسی بدن زن را تحريك كنيد و او را به سر رضايت و شوق آورده تا زمانی كه زن به آمادگی كافی براي عمل زناشويی پيدا كند. زيرا زن براي رسيدن به اوج لذت جنسي مدت زمان بيشتري نياز دارد. برخلاف مردان كه زودتر تحريك شده و به اوج لذت جنسی می رسند. بنابراين مرد بايد تحمل كند و با ايجاد آمادگی در زن زمان ارگاسم همديگر را نزديك تر كنند لذا گاهي لازم است 15 دقيقه مقدمات عمل زناشويی طول بكشد.

4. قبل از ارتباط جنسی، زن، آلت مرد را به مدت 15 دقيقه ماساژ دهد.

5. به محض احساس نزديك شدن لحظه انزال، مقعد خود را سست كرده و با دهان باز نفس آرام و عميق كشيده شود.

6. براي ارتباط جنسی، مرد در زير قرار گيرد و زن در رو تا مرد ديرتر به ارگاسم و اوج لذت جنسي برسد.

درمان زودانزالی

درمان زودانزالی

زود انزالی گاهی ارتباط مستقیم با داروهای ضدافسردگی دارد. برای افرادی که از این دسته داروها مصرف می کنند احتمال دچار شدن به این اختلال بیشتر است.
مصرف مواد مخدر مثل متادون ترامادول یا ماریجوانا و سایر موارد، یا مشروبات الکلی نیز روی زود انزالی تاثیر می گذارد.
اگر فردی که درگیر این مسائل نیست اما به زودانزالی دچار شده است بهتر است برای مشاوره اقدام کند. گاهی استرس، اضطراب، شرم، باورهاو ترس های القا شده در دوران کودکی روی ذهنیت فرد تاثیر می گذارد و در بزرگسالی او بدون اینکه مشکل خاصی مثل موارد بالا داشته باشد، نمی تواند رابطه جنسی ایده آل برقرار کند. در این شرایط بهتر است یا از مشاور جنسی یا روانکاو کمک بگیرد یا اینکه با مطالعه و تحقیق درباره اینکه علت کناره گیری یا زود انزالی او آیا ریشه در ذهنیت او دارد یا خیر. چون در زندگی زناشویی میل جنسی مردان بسیار اهمیت دارد و یکی از اساسی ترین پارامترهایی است که کیفیت زندگی زناشویی را تعیین می کند. متاسفانه نفرت یا انزجار از رابطه جنسی در مردانی که در کودکی شاهد تجاوز بوده اند یا شاهد صحنه های مبتذل بوده یا والدین پرخاشگر و خشنی داشته اند، به طور گسترده ای دیده می شود طوریکه آنقدر ذهنیت منفی و نفرت انگیزی از رابطه جنسی دارند که فقط می خواهند این کار را برای رضایت همسر خود یا انجام دادن وظیفه شان از طر خود باز کنند و به همین خاطر به دلیل درگیری فکر و روانشان، دچار زودانزالی می شوند.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 1. یونسی نژاد
  یونسی نژاد

  سلام در متن آمده بود زود انزالی در زنان بیشتر از مردان اتفاق میفته به نظرم اشتباه تایپی شده چون جاهای مختلفی دیدم زود انزالی اساسا جزو اختلالات جنسی مردان محسوب میشه

  1. مدیر سایت
   مدیر سایت

   ممنون از دقت نظرتون بله همين طوره زود انزالي اساسا جز اختلالات جنسي اقايون است

 2. اکبر
  اکبر

  سلام .من بیش از حد شهوتی هستم در حدی که هیچوقت از سکس سیر نمیشم حتی اگه 10 بار مکرر ارضا بشم ولی خیلی زود ارضا میشم بعضی وقتا بعد از دو سه بار تلمبه زدن بعضی وقتا به محض اینکه سرشو میذارم ارضا میشم ولی بعد از یبار ارضا شدن میتونم زمان زیادی تلمبه بزنم و آلتم سست نمیشه .اما میخوام زمان بیشتری دخول انجام بدم تا اولین بار ارضا بشم . آیا درمانش هست؟

  1. مدیر سایت
   مدیر سایت

   رفتار جنسي اتون نرمال نيست احتمالا دچار وسواس جنسي هستيد و بايد تحت درمان دارويي ترسط روانپزشك قرار بگيريد

سوال خود را از ما بپرسید