گروه درمانی_کلاسهای گروه درمانی های روان درمانی و مزایای آن خدمات روانشناسی

گروه درمانی_کلاسهای گروه درمانی های روان درمانی و مزایای آن

اولین گروه درمانی دکتر فهیمه رضائی سال 1401

در این گروه درمانی که در تاریخ 23/01/1401 برگزار شد، 4 مراجع ما که دارای مشکلات، مسائل و شخصیت های مشابه بودند، توسط دکتر فهیمه رضائی انتخاب شدند. هدف از این گروه درمانی، کار روی طرحواره های مراجعان منتخب بود و خواستیم مهارت های لازم برای رفع و برطرف کردن این طرحواره ها را خدمت ایشان آموزش دهیم. ناگفته نماند، این مراجعان قبلا در جلسات مشاوره فردی ما شرکت کرده بودند و طرحواره هایی که به آنها دچار بودند مشخص شده بود. همچنین چند جلسه مشاوره فردی را پشت سر گذاشته بودند. 

گروه درمانی روانشناختی | دکتر فهیمه رضائی

دومین جلسه ی گروه درمانی در تاریخ 6 اردیبهشت برگزار شد.

سومین جلسه ی گروه درمانی با موضوع دیگر، در تاریخ 10 اردیبهشت برگزار می شود.

چه زمانی مراجعان می توانند در گروه درمانی شرکت کنند

همانطور که گفته شد، در گروه درمانی های ما، مراجعان ابتدا به صورت فردی مشاوره یا روان درمانی انجام داده اند و پس از پذیرش طرحواره خود، رویارویی با آن، افزایش سطح آگاهیشان و بررسی میزان توانمندی هایشان برای حل مسائل و مشکلات شخصیت و رفتار خود، جهت گروه درمانی انتخاب می شوند.

مزایای گروه درمانی 

 • اولین مزایای گروه درمانی های ما برای مراجع، میزان هزینه های او می باشد. باتوجه به اینکه جلسات گروهی ما 2 ساعته می باشند، هزینه آن تقریبا برابر با یک جلسه مشاوره در نظر گرفته می شود.
 • دومین مزیت ، برقراری ارتباطات مفید بین مراجعانی است که به هم شباهت زیادی دارند. چرا که برای بسیاری افراد دچار تله و طرحواره، برقراری ارتباط رو در رو و صحبت کردن از مسائل و مشکلاتش دشوار باشد اما به راحتی با این ضعف خود در حضور متخصص روانشناس، روبرو می شود و بر آن غلبه می کند.
 • سومین مزیت، یادگیری مهارتهای بیشتر و مهم تر، چون گروه درمانی، یک جلسه یادگیری مهارت ها می باشد و همزمان روی مسائل چند نفر (معمولا 3) بحث و گفتگو می شود قطعا آموزه ها، گستردگی بیشتری خواهند داشت.
 • چهارمین مزیت، این است که با توجه به سنگین بودن جلسات از نظر حجم آگاهی، این جلسات هر هفته برگزار نخواهند شد بلکه هر دو هفته یک بار برگزار می شوند.
 • پنجمین مزیت، اطلاعاتی است که از سمت روانشناس برای هرفردی در گروه، به دست می آید. اطلاعاتی چون عدم برقراری ارتباط درست با دیگران و کلیه الگوهای تکرار شونده اشتباه که افراد در ارتباطات گروهی خود تکرار می کنند.

گروه درمانی جهت داشتن حال خوب

اين روزها حال احساسي هيچ كدام از ما خوب نيست. تو اين شرايط همه انتظار دارند كه يك روانشناس، بايد خيلي بتواند كمك كننده باشد چيزي كه به فكرم رسید این بود كه براي اينكه افراد بيشتري را تحت اموزش و پوشش درماني قرار دهم، گروه درماني هاي 3 نفره در جهت افزايش سرمايه رواني افراد در اين روزاي پر التهاب تشکیل بدم تا افراد بیشتری بتوانند از خدمات روانشناسي بهرمند شوند. اين تنها كاري بود كه با توجه به شرايط حاضر، از من ساخته است. بنابراين براي هماهنگي می توانید با ما تماس بگیرید و نسبت به ثبت نام اقدام فرماييد .اميدوارم بتوانم با اين اقدام، باري از دوش شما عزيزانم بردارم و خداوند را شاكرم كه ميتوانم به هموطنانم كمك كنم و برای ایشان مفيد باشم .

گروه درمانی | کلاسهای گروه درمانی در تهران

زمان برگزاری جلسات گروه درمانی

در مرکز مشاوره ما روزهای دوشنبه و سه شنبه گروه درمانی های 3 نفره برگزار می شود. 

در این جلسات درمان گروهی تمامی افراد می توانند حضور پیدا کنند، بسته به تشخیص دکتر فهیمه رضائی موضوعات این گروهها تعیین می شود.

افراد شرکت کننده، در گروههایی با موضوع مربوط به مشکلات و مسائل خود دسته بندی می شوند.

*رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک و داشتن کارت واکسن کووید جهت شرکت در کلاسهای گروه درمانی الزامی است*


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 1. کاربر
  کاربر

  خانم دکتر چگونه می توانیم در گروه درمانی شرکت کنیم

  1. مدیر سایت
   مدیر سایت

   گاهی مراجعان بنا به علاقه خودشان تصمیم می گیرند که به جای مشاوره فردی، در جلسات گروه درمانی شرکت کنند و این نیز به نوبه خود مزایا و معایبی دارد. ما نیز مراجعان را پس از گذراندن جلسات مشاوره و روان درمانی و آموزش دیدن و ارتقای آگاهیشان به سمت گروه درمانی پیش می بریم. پس بهتر است ابتدا حتما 1 جلسه مشاوره فردی داشته باشید.

سوال خود را از ما بپرسید